شش دانش مورد نیاز برای تبدیل‌شدن به یک فروشنده حرفه‌ای-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
شش دانش مورد نیاز برای تبدیل‌شدن به یک فروشنده حرفه‌ای
۴ آذر، ۱۴۰۰
شایعات در شبکه‌های اجتماعی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2
بهم اعتماد کن، من دارم دروغ می‌گم
۴ آذر، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نوشن یک ابزار مدیریت پروژه است و برای کارهای تیمی کاربرد بسیاری دارد. شما حتی می‌توانید از آن برای کارهای شخصی نیز استفاده کنید. شاید در ابتدا این ابزار پیچیده به نظر برسد اما کار با آن بسیار راحت است و شما می‌توانید پروژه‌های پیچیده‌ای را با استفاده از آن مدیریت کنید. نوشن یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت، برنامه‌ریزی و دیسیپلین در زندگی روزمره و کار می‌باشد. در این مطلب می‌خواهیم با هم با محیط‌کار نوشن آشنا شویم.

آموزش کار با ابزار نوشن (Notion) – قسمت اول

امکاناتی که محیط‌کار نوشن در اختیار ما قرار می‌دهد:
 • امکان ایجاد صفحه‌های تودرتو
 • استفاده از روش کانبان
 • ایجاد دیتابیس و چک‌لیست و…
 • اشتراک‌گذاری با افراد دیگر
 • و…

این برنامه برای همه سیستم‌عامل‌ها موجود است و می‌توانیم از لینک زیر آن را دانلود کنیم. همچنین این نرم‌افزار برای استفاده فردی رایگان است و حتی می‌‌‌توانیم اپلیکیشن آن را در موبایل خود نصب کنیم.
دانلود Notion
پس از آن‌که نوشن را دانلود کردیم باید آن را اجرا و بعد در آن ثبت‌نام کنیم یا با استفاده از اکانت گوگل خود وارد شویم.
ابتدا سؤالاتی از ما می‌پرسد:

 • برای استفاده تیمی می‌خواهید از نوشن استفاده کنید یا فردی؟
 • نام تیم شما چیست؟
 • اندازه تیم خود را باید مشخص کنیم.
 • زمینه‌کاری شما چیست؟

این سؤالات فقط برای آشنایی و اطلاعات بیشتر است و اهمیت خاصی ندارند و بعداً هم می‌توانیم در تنظیمات این اطلاعات را ویرایش کنیم.
بعد از پاسخ‌دادن به سؤالات وارد محیط‌کار نوشن طبق تصویر زیر، خواهیم شد.
آشنایی با محیط کار نوشن (Notion)-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1

۱. تنظیمات:

ما در این قسمت می‌توانیم نام تیم کاری خود را مشاهده کنیم و تنظیمات محیط‌کار نوشن را تغییر دهیم.

آشنایی با محیط کار نوشن (Notion)-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 2طبق تصویر بالا:

 • Quick Find: از این قسمت می‌توانیم هر اطلاعاتی را که بخواهیم از داخل برنامه‌های خود جستجو کنیم و سریعا به آن دسترسی داشته باشیم.
 • All Updates: تمام تغییراتی که در نوشن اعمال می‌شود یا دیگر افراد تیم تغییری در برنامه‌ها ایجاد می‌کنند از این قسمت به ما اطلاع داده می‌شود به عبارتی نوتیفیکیشن آن برایمان ارسال می‌شود.
 • Setting & Members: در این قسمت می‌توانیم تنظیمات حساب‌کاربری، نوتیفیکیشن، اپلیکیشن‌های متصل به نوشن، اعضا و… را اعمال کنیم.
۲. لیست پروژه‌ها یا صفحات:

اگر بخواهیم پروژه‌ای ایجاد کنیم از این قسمت باید آن را اضافه کنیم که در قسمت دوم در مورد ایجاد صفحه صحبت خواهیم کرد.
آشنایی با محیط کار نوشن (Notion)-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 3

طبق تصویر بالا لیستی از صفحه‌ها یا پروژه‌ها را در این قسمت از محیط‌کار نوشن مشاهده می‌کنیم.
در اینجا می‌توانیم صفحه‌ای را به‌عنوان صفحه اصلی داشته باشیم و بعد در آن صفحه هر موردی را که می‌خواهیم اضافه کنیم. حال این صفحه می‌تواند به نام شرکت ما باشد یا نام یک پروژه مخصوص که به‌صورت تیمی روی آن کار می‌کنیم یا یکی از کارهای روزانه ما.
انعطاف‌پذیری نوشن در اینجا مشخص است که همه انتخاب‌ها را برعهده خودمان گذاشته است و می‌توانیم باتوجه‌به نیازمان پروژه گروهی و یا فردی خود را بسازیم. حتی می‌توانیم روش کانبان را در اینجا استفاده کنیم.

getting started .۳:

از این قسمت می‌توانیم ویدئوهای آموزشی نوشن را مشاهده کنیم.

۴. دیگر موارد:

طبق تصویر بالا:

 • Templates: از تمپلیت‌های آماده نوشن هم می‌توانیم استفاده کنیم. این تمپلیت‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی طراحی شده‌اند و می‌توانیم یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم و موارد موردنیاز را به تمپلیت اضافه کنیم و موارد اضافی را حذف کنیم. به‌راحتی می‌توانیم تمپلیت‌ها را شخصی‌سازی کنیم.
  آشنایی با محیط کار نوشن (Notion)-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 5
 • Import: اگر تا الان در ترلو فعالیت‌های تیمی خود را پیش بردید و می‌خواهید به نوشن نقل‌مکان کنید می‌توانید از ترلو خود خروجی بگیرید و از این قسمت در نوشن آن را وارد کنید.
  همچنین می‌توانیم فایل‌هایی با فرمت متفاوت مانند ورد، کدهای html و csv و… را به نوشن خود اضافه کنیم.
 • Trash: در این قسمت هم که موارد حذف شده را مشاهده می‌کنیم که می‌توانیم آن‌ها را بازگردانی یا به‌کلی حذف کنیم.
۵. عملیات همیشگی هر صفحه:

این قسمت از محیط‌کار نوشن روی تمام صفحات قرار دارد و همیشه می‌توانیم اعمال متفاوتی را با استفاده از دکمه‌های این قسمت روی صفحه موردنظر انجام دهیم.
آشنایی با محیط کار نوشن (Notion)-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 8

 • Share: با استفاده از این دکمه می‌توانیم صفحه‌ای را که در آن قرار داریم با دیگران به اشتراک بگذاریم. در قسمت‌های بعد به بخش  اشتراک‌گذاری می‌پردازیم.
 • Updates: شاید پروژه‌ها و صفحات‌مان زیاد باشند و نتوانیم به‌خوبی از قسمت آپدیت‌های اصلی که در بالا گفته شد، تغییرات اعمال‌شده توسط افراد را مشاهده کنیم. برای این مشکل می‌توانیم به هر صفحه‌ای که می‌خواهیم برویم و از طریق این دکمه لیست تغییرات آن را مشاهده کنیم.
 • Favorite: می‌توانیم بعضی از صفحاتی را که کاربرد زیادی دارند را با این دکمه علامت‌دار کنیم تا راحت‌تر در دسترس‌مان قرار بگیرند. زمانی که صفحه‌ای را علامت‌دار کردیم می‌توانیم از منوی سمت چپ در لیست علاقه‌مندی‌ها آن را مشاهده کنیم.
 • دکمه سه‌نقطه: زمانی که روی این دکمه کلیک می‌کنیم لیستی از عملیات برای‌مان نمایش داده می‌شود که می‌توانیم از آن‌ها برای هر صفحه استفاده کنیم.

خب در این قسمت از آموزش‌ها با محیط‌کار نوشن آشنا شدیم.
امیدوارم آموزش مفیدی برای شما باشد و این ابزار در مدیریت پروژه‌ها و کارهای شخصی به شما کمک کند. در قسمت‌های بعد طبق نقشه راه با من همراه باشید.
درصورت بازنشدن صفحه‌ی آموزش و مواجهه با خطای ۴۰۴ در نقشه راه زیر باید منتظر بمانید. مطالب طبق زمانبندی به مرور تا تاریخ ۵ دی ۱۴۰۰ روی بلاگ منتشر می‌شوند. 🙂

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی و دیزاین علاقه زیادی دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم. همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم. اگر دوست دارین بیشتر با من آشنا بشین این آیدی اینستاگرمم هستش: shinolife

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.