به‌روزرسانی جدید پازلی در تیرماه ۱۴۰۰ -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 8
به‌روزرسانی جدید پازلی در تیرماه ۱۴۰۰
۳ مرداد، ۱۴۰۰
آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴- اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 3
آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴
۳ مرداد، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 6 دقیقه

شما برای برنامه‌ریزی کارهای روزانه خود و تیم‌تان نیاز به یک تقویم دارید که بتوانید کارها و جلسات خود را سازماندهی کنید. گوگل‌کلندر (تقویم گوگل) به کاربران اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را در یک تقویم ثبت کنند و از اکثر دستگاه‌ها به آن دسترسی داشته باشند. در این آموزش‌ قصد دارم نحوه استفاده از محیط‌کار گوگل‌کلندر را توضیح دهم.

این سری آموزش‌ها در پنج قسمت طراحی شده است:

درباره گوگل‌کلندر:

با محیط‌کار گوگل‌کلندر می‌توانید به‌سرعت جلسات و رویدادها را ایجاد و زمان‌بندی کنید و قابلیت یادآوری آن را برای فعالیت‌های آینده فعال کنید بنابراین همیشه از برنامه روزانه، هفتگی و ماهانه خود مطلع هستید. تیم‌ها هم می‌توانند از تقویم گوگل استفاده کنند و به‌راحتی برنامه‌های خود را با دیگر اعضا تیم به اشتراک بگذارند. از محیط‌کار گوگل‌کلندر می‌توانید برای مدیریت بهتر جلسات تیم استفاده کنید در این‌صورت باید به اعضا تیم اعلام کنید که به یک اکانت واحد اجازه دسترسی بدهند تا شما بتوانید تقویم و برنامه هر یک از اعضا را ببینید و در زمان‌های خالی آن‌ها جلسات را برگزار کنید.

چند نمونه از قابلیت‌های تقویم:

  • تقویم‌های جدیدی را برای بخش‌های مختلف زندگی خود ایجاد کنید.
  • جزئیات رویداد خود را مخفی کنید.
  • به رویداد خود google meet (ویدئوکنفرانس) را اضافه کنید.
  • پیوست‌ها را اضافه کنید.
  • ساعت جهانی خود را فعال کنید.
  • ساعت کاری را فعال کنید.
  • و…

چطور از گوگل‌کلندر استفاده کنیم؟

برای استفاده از محیط‌کار گوگل‌کلندر سه راه دارید:

بعدازاین که وارد لینک سایت شدید، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1

۱.ایجاد رویداد
۲.تقویم
۳. افزودن فرد دیگر به تقویم
۴. لیست تقویم‌ها
۵. تقویم‌های دیگر
۶. خط زمان
۷. خط روز
۸. امروز
۹. جابه‌جایی هفته
۱۰. تنظیمات
۱۱. چیدمان

۱. ایجاد رویداد:

با استفاده از دکمه “create” می‌توانید رویداد ایجاد کنید. ایجاد رویداد به معنی اضافه‌کردن یک مورد به برنامه روزانه است. با کلیک روی این دکمه تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2
در قسمت دوم می‌توانید آموزش کامل ایجاد رویداد را مطالعه کنید:
قسمت دوم: ایجاد رویداد و اتصال به پلتفرم تماس

۲.تقویم:

در این قسمت شما می‌توانید تاریخ، روزهای هفته و ماه را مشاهده کنید.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3در تصویر بالا شما می‌توانید تمام تاریخ‌های روزهای هفته ماه مارس ۲۰۲۱ را مشاهده کنید. با استفاده از دکمه‌ای که در تصویر مشخص شده است می‌توانید ماه را تغییر دهید و ماه‌های قبل و بعد را ببینید. همچنین همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید تاریخ همان روزی که در آن هستید با دایره آبی برای شما مشخص می‌شود. به‌عنوان‌مثال امروز تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۱ است و در تقویم مشخص شده است.

۳.جستجوی فرد موردنظر:
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4

با استفاده از این قسمت می‌توانید ایمیل فرد موردنظر را جستجو کنید. زمانی که ایمیل را وارد ‌کنید و روی آن کلیک کنید تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5

۱. add contact: با کلیک روی این دکمه می‌توانید ایمیل که وارد کردید را به مخاطبان خود اضافه کنید.
۲. با استفاده از این دکمه می‌توانید برای فرد ایمیل ارسال کنید.
۳. زمانی که این دکمه را کلیک می‌کنید صفحه ایجاد رویداد برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید برای خود و آن فرد یک رویداد مشترک ایجاد کنید تا در تقویم هر دوی شما ثبت شود.
۴. با این دکمه می‌توانید برای فرد پیام ارسال کنید.
۵. با استفاده از این دکمه می‌توانید از طریق گوگل‌میت با فرد ارتباط تصویری برقرار کنید.
آموزش استفاده از گوگل‌میت
این قسمت کاربردی در استفاده تیمی از گوگل‌کلندر دارد که می‌توانید آموزش کامل آن را در مطلب زیر مطالعه کنید:
قسمت چهارم: استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر

۴. لیست تقویم‌ها:

آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 6در این قسمت شما می‌توانید لیست تقویم‌هایی که به آن‌ها دسترسی دارید را مشاهده کنید و نمایش آن‌ها را مدیریت کنید. شما می‌توانید نام خود را در ابتدای تقویم مشاهده کنید (به عبارتی تقویم شما در صدر لیست قرار دارد.) و زمانی که تیک کنار نام شما زده شده باشد، طبق تصویر زیر، برنامه‌های شخصی شما نمایش داده می‌شود.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 7همچنین اگر بخواهید، می‌توانید در تنظیمات تقویم، تاریخ تولدها و یا کارهای مهم را به ترتیب در بخش‌های “birthday” و “tasks” وارد کنید تا با زدن تیک، در تقویم به شما نمایش داده شوند و تقویم آن‌ها را به شما یادآوری کند.
برای مطالعه آموزش بخش تنظیمات به لینک زیر مراجعه کنید:
قسمت سوم: تنظیمات گوگل‌کلندر
لیست تقویم‌ها در استفاده شخصی و تیمی کاربرد دارد که می‌توانید از مطلب زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید:
قسمت چهارم: استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر

۵. تقویم‌های دیگر:

در این قسمت شما می‌توانید تقویمی غیر از تقویم شخصی خود، به کلندر اضافه کنید و لیست آن‌ها را ببینید و آن‌ها را مدیریت کنید. به‌عنوان‌مثال تقویم تعطیلی‌های سال را می‌توانید از این قسمت اضافه کنید و تیک آن را بزنید تا در تقویم شخصی شما نمایش داده شوند.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 8

۶. خط زمان:

در این قسمت شما می‌توانید از ساعت یک صبح تا ۱۲ شب را روی خط زمان مشاهده کنید و برنامه‌های خود را در هر بازه زمانی که بخواهید، بچینید.

۷. خط روز:

شما می‌توانید روزهای هفته از شنبه تا جمعه را روی خط روز مشاهده کنید. همچنین تاریخ شمسی و میلادی هر روز هم در این قسمت مشخص شده است. شما از قسمت تنظیمات می‌توانید تاریخ شمسی را به تقویم اضافه کنید.

۸. امروز:

روزی که در آن هستید در خط روز با دایره آبی مشخص می‌شود و همچنین عدد بالا، تاریخ میلادی و عدد پایین، تاریخ شمسی است. به‌عنوان‌مثال امروز ۱ مارس ۲۰۲۱ و ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ است.

۹. جابه‌جایی هفته:

در این قسمت می‌توانید ماه سال که در آن هستید را مشاهده کنید. ماه میلادی در بالا و ماه شمسی در پایین نوشته شده است. از طریق دکمه‌های فلش که در تصویر بالا مشخص شده است، می‌توانید هفته را تغییر دهید و هم‌زمان تغییرات ماه‌ها را مشاهده کنید.
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 9

۱۰. تنظیمات:

با کلیک روی این قسمت منوی زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

Print: با استفاده از این دکمه وارد صفحه پرینت می‌شوید و می‌توانید از برنامه خود یک نسخه پرینت شده تهیه کنید.
Density and color: در این قسمت می‌توانید در رنگ تقویم خود، کمی تغییرات ایجاد کنید.
Trash: با استفاده از این دکمه صفحه‌ی آشغالی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید رویدادهایی را که حذف کردید، مشاهده کنید. شما در این قسمت می‌توانید رویداد موردنظر خود را به جایی که در تقویم بوده است، برگردانید و یا کلا آن را حذف کنید.
Setting: با کلیک روی این قسمت تصویر زیر را مشاهده می‌کنید که در آموزش قسمت سوم به صورت کامل به آن می‌پردازم.
قسمت سوم: تنظیمات گوگل‌کلندر

۱۱. چیدمان:

این قسمت برای نمایش ظاهری تقویم است که با کلیک رروی آن می‌توانید مشخص کنید که تقویم فقط روز را برای شما نمایش دهد یا هفته ماه و سال و…

خب آموزش اول گوگل‌کلندر به پایان رسید و شما با محیط‌کار گوگل‌کلندر آشنا شدید و امیدوارم آموزش مفیدی برای شما باشد و بتوانید با کمک سری آموزش‌های گوگل‌کلندر به‌راحتی از این ابزار استفاده کنید.

سری آموزش‌های گوگل‌کلندر را می‌توانید با استفاده از نقشه‌ راه دنبال کنید.
درصورت بازنشدن صفحه‌ی آموزش و مواجهه با خطای ۴۰۴ در نقشه راه زیر باید منتظر بمانید. مطالب طبق زمانبندی به مرور تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ روی بلاگ منتشر می‌شوند. 🙂

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.