۱۹ راه جذب مشتری – قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
۱۹ راه جذب مشتری – قسمت دوم
۲۳ خرداد، ۱۴۰۰
روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3
روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن
۲۳ خرداد، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 6 دقیقه

گوگل‌درایو یک فضای ذخیره‌سازی در بستر اینترنت است. همان‌طور که فایل‌ها را در درایوهای لپ‌تاپ خود نگه‌داری می‌کنید، می‌توانید به‌صورت آنلاین فایل‌ها را در گوگل‌درایو ذخیره کنید. هر فرد که دارای یک جیمیل باشد به طور خودکار یک حساب درایو برای او فعال می‌شود. درایو یک راه‌حل مناسب برای بارگیری و اشتراک‌گذاری فایل‌ها به‌صورت آنلاین است. در این مطلب به آموزش استفاده از گوگل‌درایو می‌پردازم.

مزیت‌های گوگل‌درایو:

 • شما در هر جا و با استفاده از هر دستگاهی، فقط با اتصال به اینترنت می‌توانید به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید.
 • می‌توانید فایل‌ها را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید.
 • اگر فایل با افراد دیگر به اشتراک گذاشته شود هر زمان تغییری در فایل‌ها ایجاد شد به‌صورت آنلاین برای دیگران هم نمایش داده می‌شود. این مزیت در کارهای گروهی به شما کمک بسیاری می‌کند.
 • و…

نحوه استفاده از گوگل‌درایو:

برای استفاده از این ابزار می‌توانید به دو روش عمل کنید:
۱. می‌توانید از وب‌سایت گوگل‌درایو استفاده کنید و از طریق لپ‌تاپ‌تان فایل‌ها را در آن ذخیره کنید. لینک سایت: drive.google.com
۲. اپلیکیشن درایو را روی موبایل خود نصب کنید و از امکانات آن بهره ببرید.
می‌توانید از لینک روبه‌رو اپلیکیشن را دانلود کنید: دانلود اپلیکیشن درایو برای اندروید
زمانی که کار با وب‌سایت را یاد بگیرید کار با اپلیکیشن آن برای شما راحت است.

آموزش گوگل‌درایو از طریق وب‌سایت:

بعد از ورود به سایت صفحهٔ زیر را مشاهده می‌کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
گوگل‌درایو مانند یکی از درایوهای لپ‌تاپ شما عمل می‌کند با تفاوت اینکه در فضای اینترنت قرار دارد. پس می‌توانید تمام کارهایی را که در درایوهای لپ‌تاپ خود انجام می‌دهید در اینجا شبیه‌سازی کنید. به‌عنوان مثال ایجاد پوشه و پوشه‌بندی فایل‌ها، حذف آن‌ها و…
تمام این کارها را می‌توانید با استفاده از منوی سمت چپ در گوگل‌درایو انجام دهید.
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2

دکمهٔ “New”:

زمانی که روی دکمهٔ “new” کلیک کنید منوی زیر را مشاهده خواهید کرد.
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3

 • folder: از این قسمت می‌توانید پوشه ایجاد کنید. زمانی که روی این دکمه کلیک کنید تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. نام پوشه خود را مشخص کنید و بعد از آن دکمهٔ “create” را بزنید تا پوشهٔ شما ایجاد شود.
  راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4
 • File upload: اگر بخواهید فایلی را از داخل لپ‌تاپ خود در درایو ذخیره کنید روی این دکمه کلیک کنید تا بتوانید فایل را آپلود کنید.
 • Folder upload: در بعضی موارد فایل‌های شما پوشه‌بندی شده است و می‌خواهید پوشه موردنظر را در گوگل‌درایو ذخیره کنید برای این کار باید روی این گزینه کلیک کنید.
 • دیگر موارد: گزینه‌های دیگر سرویس‌های آنلاین گوگل هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و آن‌ها را در درایو داشته باشید.
  برای اطلاع از سرویس‌های کاربردی گوگل می‌توانید به لینک روبه‌رو مراجعه کنید: آشنایی با سرویس‌های گوگل
دکمهٔ “My Drive”:

این قسمت صفحهٔ کل درایو شما است و شما می‌توانید تمام فایل‌ها و پوشه‌هایی که آپلود کردید را در اینجا مشاهده کنید.

دکمهٔ “shared with me”:

در این صفحه می‌توانید فایل‌هایی را مشاهده کنید که افراد دیگر با شما به اشتراک گذاشته‌اند.

دکمهٔ”recent”:

زمانی که روی این قسمت کلیک کنید فایل‌هایی را که اخیراً باز کرده‌اید برای شما نمایش می‌دهد.

دکمهٔ “stars”:

شما می‌توانید فایل‌هایی را که بیشتر نیاز دارید را علامت‌گذاری کنید و همهٔ آن‌ها در این صفحه‌نمایش داده می‌شوند و دسترسی به آن‌ها راحت‌تر است.

دکمهٔ “trash”:

این دکمه صفحهٔ آشغالی شما است و تمام فایل‌هایی را که حذف کرده‌اید می‌توانید اینجا مشاهده کنید و آن‌ها را حذف یا بازگردانی کنید.

بخش: “storage”

در این بخش شما می‌توانید میزان حافظه‌ای که فایل‌های شما اشغال کرده‌‌اند را مشاهده کنید.

عملیات روی فایل:

اگر بخواهید عملیاتی مانند کپی، اشتراک‌گذاری، نمایش و… را انجام دهید باید در قسمت “my drive”، فایل یا پوشه موردنظر خود را انتخاب و روی آن کلیک راست کنید تا منویی از عملیات‌ مختلف برای شما نمایش داده شود.راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5

پیش‌نمایش (Preview):

زمانی که روی این دکمه کلیک کنید یک پیش‌نمایش از فایل را مشاهده می‌کنید. در این حالت نمی‌توانید روی فایل ویرایشی انجام دهید. اما می‌توانید از دکمه‌های سمت راست عملیات‌های انتقال، کامنت‌گذاری و پرینت را انجام دهید.
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 6

بازکردن فایل (Open with):

با این دکمه می‌توانید فایل را با هر ابزاری که بخواهید باز کنید. زمانی که فایل را باز می‌کنید می‌توانید در آن تغییرات ایجاد کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 7

اشتراک‌گذاری (Share):

زمانی که روی این دکمه کلیک می‌کنید پنجرهٔ زیر را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن را با جیمیل هر کسی که بخواهید به اشتراک بگذارید.

 • ۱. افزودن فرد (add people): باید ایمیل فرد موردنظر را طبق تصویر بالا در این فیلد وارد کنید. زمانی که روی دکمهٔ “done” کلیک کنید پنجرهٔ زیر را مشاهده خواهید کرد.
  ۱. طبق تصویر بالا از این قسمت می‌توانید دسترسی فرد را مشخص کنید:
  Viewer: اگر این حالت را انتخاب کنید فرد فقط می‌تواند فایل را باز کند و آن را مشاهده کند.
  Commenter: در این حالت فرد علاوه بر مشاهده می‌تواند روی فایل نظر هم ثبت کند.
  editor: این گزینه بیشترین دسترسی را به فرد می‌دهد. فرد می‌تواند فایل را مشاهده کند و روی آن ویرایش انجام دهد یا برای افراد دیگر ارسال کند و… عملاً با این دسترسی اجازهٔ هر عملیاتی را به فرد موردنظر می‌دهید.
  ۲. در این قسمت می‌توانید پیام یا توضیحاتی را برای فرد بنویسید تا برای او ایمیل شود.
  در نهایت باید دکمهٔ “send” را کلیک کنید تا فایل با فرد موردنظر به اشتراک گذاشته شود.
 • ۲. دریافت لینک (Get link): اگر ایمیل فرد را ندارید، می‌توانید با این دکمه لینک فایل را بردارید و برای هرکسی که بخواهید ارسال کنید. در این‌صورت می‌توانید روی این دکمه کلیک کنید و بعد از طریق دکمهٔ”restrik” دسترسی فرد را مشخص کنید و بعد لینک را ارسال کنید.

نمایش محل قرارگیری فایل (Show file location):

در بعضی اوقات فایل‌های شما زیاد و به‌هم‌ریخته است و شما می‌خواهید محل قرارگیری فایل را در درایو خود بیابید برای این کار کافی است روی این دکمه کلیک کنید و بعد محل قرارگیری فایل برای شما آبی‌رنگ می‌شود.

انتقال (Move to):

برای مرتب‌کردن فایل‌ها و پوشه‌ها می‌توانید از این دکمه استفاده کنید و فایل‌ها را به پوشه موردنظر انتقال دهید یا پوشه‌های تودرتو ایجاد کنید. روی این دکمه کلیک کنید و پوشه را انتخاب کنید و دکمهٔ “move” را بزنید.

ستاره‌دار کردن فایل (Add to stared):

فایل‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید و مورد علاقهٔ شما هستند را می‌توانید با استفاده از این دکمه علامت‌دار کنید و بعد در قسمت “stared” که در بالا توضیح دادم همهٔ آن‌ها را مشاهده کنید.

قابلیت دسترسی آفلاین (Available offline):

هر زمان که این قابلیت را برای فایلی فعال کنید، می‌توانید به‌صورت آفلاین و بدون اینترنت به فایل دسترسی داشته باشید.

تغییر نام (Rename):

با استفاده از این دکمه می‌توانید نام فایل خود را تغییر دهید.

کپی گرفتن (Make a copy):

زمانی که روی این گزینه کلیک کنید از فایل شما یک کپی گرفته می‌شود.

دانلود (Download):

گاهی فایل یا پوشه‌ای از فایل‌ها را نیاز دارید و می‌خواهید روی لپ‌تاپ‌تان آن را داشته باشید یا به کسی تحویل دهید برای این کار می‌توانید آن را دانلود کنید.

حذف (Remove):

زمانی که روی این دکمه کلیک کنید فایل شما حذف می‌شود و در قسمت “trash” قرار می‌گیرد. اگر فایلی را به‌اشتباه حذف کردید نگران نباشید می‌توانید آن را بازگردانی کنید.

امیدوارم آموزش استفاده از گوگل‌درایو برای شما مفید باشد و به‌راحتی بتوانید فایل‌های خود را در گوگل‌درایو ذخیره کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی و دیزاین علاقه زیادی دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم. همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم. اگر دوست دارین بیشتر با من آشنا بشین این آیدی اینستاگرمم هستش: shinolife

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.