استفاده از بورد و جدول در نوشن-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley.ir 15
استفاده از بورد و جدول در نوشن (Notion)
۱۲ دی، ۱۴۰۰
آموزش نحوه تعریف goal روی گوگل آنالتیکز-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 6
آموزش نحوه تعریف goal روی گوگل آنالتیکز
۱۲ دی، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 5 دقیقه

شما با افزونه‌های پازلی می‌توانید به‌راحتی اپلیکیشن خود را بسازید کافی است ابتدا در پازلی ثبت‌نام کنید و کار با افزونه‌ها را یاد بگیرید. همچنین اگر تمایل دارید می‌توانید از اپلیکیشن‌های آماده پازلی استفاده کنید. برای یادگیری ساخت اپلیکیشن با افزونه‌ها‌ی پازلی با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

راه‌های ساخت اپلیکیشن در پازلی:

شما برای ساخت اپلیکیشن در پازلی دو راه دارید:

۱. استفاده از افزونه‌ها: در این روش باید با توجه به اپلیکیشن موردنیاز خود افزونه‌ها را انتخاب کنید و به پنل‌کاربری خود اضافه کنید. اپلیکیشن شما مانند یک پازل تکمیل می‌شود.
از طریق لینک زیر می‌توانید آموزش تمامی افزونه‌ها را مشاهده کنید:
آموزش افزونه‌های پازلی
۲. قالب‌های آماده: روش دیگر ساخت اپلیکیشن، استفاده از قالب‌های آماده‌ی پازلی است ما با استفاده از امکانات و افزونه‌های پازلی قالب‌هایی را آماده کرده‌ایم که کار شما راحت‌تر شود و شما کافی‌است زمان ایجاد اپلیکیشن یکی از قالب‌ها را انتخاب کنید. قالب به حساب‌کاربری شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید محتوای خود را جایگذاری کنید.
اگر می‌خواهید از اپلیکیشن‌های آماده پازلی استفاده کنید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:
نمونه اپلیکیشن‌های آماده
آموزش استفاده از اپلیکیشن‌های آماده

ساخت اپلیکیشن با افزونه‌ها:

برای ساخت اپلیکیشن با افزونه‌های پازلی مراحل زیر را طی کنید:
بعد از ورود به حساب‌کاربری‌ خود باید ابتدا از قسمت سمت راست پنل روی بخش اپلیکیشن‌ها کلیک کنید و بعد از آن طبق تصویر زیر روی دکمه‌ی “اپلیکیشن جدید” کلیک کنید.
نکته: زمانی که شما در پازلی اکانت می‌سازید یا طرحی از پازلی خریداری می‌کنید به‌صورت پیش‌فرض می‌توانید فقط یک اپلیکیشن بسازید. اگر بخواهید اپلیکیشن‌های بیشتری ایجاد کنید باید از طریق تیکت به پشتیبانی پازلی درخواست بدهید تا تیم پشتیبانی شما را راهنمایی کنند و اپ جدید را برای‌تان فعال کنند.
ساخت اپلیکیشن در پازلی-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1بعد از کلیک روی دکمه “اپلیکیشن جدید” طبق تصویر زیر وارد مرحله بعد می‌شوید.
ساخت اپلیکیشن در پازلی-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 2در این مرحله باید یک نام برای اپلیکیشن‌تان در نظر بگیرید. نگران نباشید در مراحل بعدی می‌توانید نام اپ را مجدد تغییر بدهید. بعد از وارد کردن نام روی دکمه‌ی “بعدی” کلیک کنید.
ساخت اپلیکیشن در پازلی-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 3در این قسمت از بین دسته‌بندی‌های موجود باید یک دسته‌بندی برای اپلیکیشن‌تان انتخاب کنید. دقت کنید که امکان تغییر اپلیکیشن وجود ندارد. اگر اپلیکیشن موردنظر شما در دسته‌بندی‌های موجود قرار ندارد می‌توانید روی دکمه‌ی”دیگر” کلیک کنید.
بعد از انتخاب دسته‌بندی روی دکمه “بعدی” کلیک کنید. طبق تصویر زیر قالب‌ها برای شما نمایش داده می‌شود.
ساخت اپلیکیشن در پازلی-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 4۱. در سمت راست لیست دسته‌بندی‌های قالب‌های آماده را می بینید با کلیک روی هر دسته‌بندی می‌توانید قالب‌های آماده‌ی آن دسته‌بندی را مشاهده کنید.
۲. این‌ها اپلیکیشن‌های آماده‌ای هستند که با کلیک روی هر کدام از آن‌ها قالب به پنل شما اضافه می‌شود.
۳. اگر بخواهید خودتان با افزونه‌های پازلی اپلیکیشن بسازید باید روی اپلیکیشن خام کلیک کنید. و بعد دکمه‌ی “بعدی” را کلیک کنید.
ساخت-اپلیکیشن-در-پازلی-اپلیکیشن‌ساز-موبایل-پازلی-puzzley-5۱. از این قسمت می‌توانید افزونه‌های موردنیاز را به اپلیکیشن‌تان اضافه کنید و با کلیک روی این قسمت تمامی افزونه‌ها برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید هر کدام از افزونه‌ها را که خواستید به اپلیکیشن‌تان اضافه کنید. هر افزونه یک صفحه از اپلیکیشن‌ شما است و می‌توانید در آن محتواگذاری کنید.
۲. از این بخش می‌توانید نام اپلیکیشن را تغییر بدهید.
۳. بعد از اعمال تغییرات و ساخت اپلیکیشن می‌توانید اپلیکیشن خود را دانلود کنید. آموزش دانلود اپلیکیشن
نکته: فقط توجه داشته باشید که قبل از دانلود باید یکی از طرح‌های پازلی را خریداری کرده‌ باشید و طرح برای شما فعال باشد در غیر این صورت امکان دانلود اپلیکیشن و دریافت فایل نصبی اپ را ندارید.
تعرفه‌های و امکانات طرح‌های پازلی
 آموزش ارتقا پلن کاربری در پازلی
۴. از این قسمت می‌توانید وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن‌تان شوید. تنظیماتی مثل ایمیل فرستنده، کدهای اختصاصی سی‌اس‌اس و جاوااسکریپت و … آموزش بخش تنظیمات اپلیکیشن در پنل کاربری
۵. از این قسمت می‌توانید قبل از دانلود اپلیکیشن، آن را روی موبایل تست کنید. آموزش تست اپلیکیشن
۶. موکاپ به شما این امکان را می‌دهد که از اپلیکیشن‌تان تصاویری در محیط‌های واقعی داشته باشید. آموزش استفاده از موکاپ‌ساز پازلی
۷. این قسمت برای تنظیمات منو و تم اپلیکیشن هست. آموزش طراحی و صفحه‌بندی
۸. این تصویر موبایلی که می‌بینید هم به‌عنوان شبیه‌ساز در کنار شما است، تا در لحظه تغییراتی که روی اپلیکیشن می‌دهید را بررسی کنید.

ویژگی مدیریت افزونه‌ها و جستجو:

زمانی که روی دکمه‌ی شماره ۱ در تصویر بالا کلیک کنید تمامی افزونه‌های پازلی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن‌ها اپلیکیشن خود را بسازید. همانطور که گفتیم هر افزونه یک صفحه از اپلیکیشن شما را تشکیل می‌دهد. با کلیک روی هر افزونه می‌توانید آن را به اپ خود اضافه کنید.
برای مشاهده توضیحاتی در مورد افزونه‌ها به لینک روبه‌رو مراجعه کنید: توضیحات کلی در مورد افزونه‌ها
همانطور که در تصویر بالا می‌بینید ویژگی مدیریت افزونه‌ها و جستجو در سمت راست قرار گرفته‌اند.
اگر روی دکمه جستجو کلیک کنید مانند تصویر زیر، در کادر باز شده می‌توانید اسم صفحه (افزونه) مورد نظر را تایپ کنید تا بتوانید سریع‌تر وارد صفحه موردنظرتان بشوید.
اگر روی آیکون کنار دکمه‌ی جستجو، که به شکل مربع است، کلیک کنید به‌صورت کامل می‌توانید ابزارها را ببینید. شما در این حالت می‌توانید خیلی راحت صفحات را جابه‌جا کنید، آن‌ها را به‌صورت چندتایی حذف، غیرقابل نمایش و قابل نمایش‌شان کنید. همچنین امکان کپی از افزونه‌ها در این قسمت برای شما قرار داده شده است.

طبق تصویر زیر زمانی که روی تیک کنار افزونه‌ها کلیک کنید، می‌توانید چند صفحه را انتخاب کنید و با استفاده آیکون‌های پایین سمت چپ پنجره‌ی باز شده عملیات حذف یا نمایش/عدم نمایش را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال با استفاده از آیکون سطل زباله می‌توانید صفحات انتخاب شده را حذف کنید.

آموزش ساخت اپلیکیشن در پازلی به پایان رسید. همین الان می‌توانید ساخت اپلیکیشن را در اپلیکیشن‌ساز پازلی شروع کنید.

پنل کاربری پازلی

مطالب مرتبط:
ثبت‌نام در پازلی

اپلیکیشن‌های پیش‌ساخته

توضیحات تنظیمات افزونه‌ها

[modalsurvey id=”924478511″ style=”flat”]

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی و دیزاین علاقه زیادی دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم. همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم. اگر دوست دارین بیشتر با من آشنا بشین این آیدی اینستاگرمم هستش: shinolife

2 Comments

  1. Artin گفت:

    کارت درسته بمولا 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.