راهنمای-استفاده-از-افزونه-اسلایدر-ورودی-اپلیکیشن‌ساز-موبایل-پازلی-puzzley-9
راهنمای استفاده از افزونه اسلایدر ورودی
۲۸ آذر، ۱۴۰۰
۱۳ نکته ساده برای ساخت لندینگ‌پیج موثر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
۱۳ نکته ساده برای ساخت لندینگ‌پیج موثر
۲۸ آذر، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوگل‌پلی بزرگ‌ترین مارکت انتشار اپلیکیشن‌های اندرویدی است. با افت قیمت ریال در سال‌های اخیر، انتشار اپلیکیشن در گوگل‌پلی به یکی از راه‌های جذاب برای کسب درآمد تبدیل شده است. محتوای تولید شده توسط گوگل بهترین جایی است که می‌توانید در مورد راهکارهای موفقیت در این پلتفرم بخوانید. ازآنجاکه این پلتفرم رهبر بازار و الهام‌بخش رقبای خود است، آموخته‌هایتان با احتمال زیادی در سایر پلتفرم‌های اندروید نیز کاربرد خواهد داشت. در این مطلب به معرفی سه بلاگ برای برنامه‌نویسان که باید برای کسب درآمد از گوگل‌پلی آن‌ها را بخوانند، می‌پردازم.

آکادمی گوگل‌پلی

سه بلاگ برای برنامه‌نویسان-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1آکادمی گوگل‌پلی طیف گسترده‌ای از مطالب، از بایدونبایدهای انتشار اپلیکیشن تا سیاست‌های مالی و راهکارهای دیده‌شدن بهتر اپلیکیشن را شامل می‌شود. این آکادمی محل مناسبی برای شروع مطالعه در مورد اپلیکیشن‌ها است. برخی از مطالب آکادمی گوگل می‌تواند برای افراد حرفه‌ای کمی بدیهی به نظر برسد، هرچند که مرور آن برای هیچ‌کسی خالی‌ازلطف نیست.

گوگل‌پلی کنسول

کنسول گوگل‌پلی را می‌توان بخشی از پنل کاربری این پلتفرم به‌حساب آورد. گوگل در این بخش به سراغ آموزش‌هایی طبقه‌بندی شده و گام‌به‌گام از ضروریات ایجاد یک اپلیکیشن موفق می‌رود. موضوعاتی که از ساخت و انتشار درست یک اپلیکیشن تا آپدیت و درآمدزایی و … را شامل می‌شود. انتشار اپلیکیشن به‌سادگی فشردن یک دکمه و دانلودشدن آن توسط هزاران نفر نیست بلکه ما نیاز به انجام تست‌های مختلفی مثل تست بتا و Close Track و internal Track و… داریم که با جزئیات در گوگل‌پلی کنسول به آن‌ها پرداخته شده است.
هرچند برخی از مطالب گوگل‌پلی کنسول و گوگل‌پلی آکادمی ممکن است تکراری به نظر برسند، شما در گوگل‌پلی کنسول می‌توانید دسته‌بندی متفاوت و مناسبی با جزئیات دقیق‌تر برای افراد حرفه‌ای‌تر پیدا کنید.
سه بلاگ برای برنامه‌نویسان-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3بخش پشتیبانی کنسول گوگل‌پلی نیز یک دایره‌المعارف از جزئی‌ترین بخش‌های کنسول گوگل‌پلی است که هر جواب مفصل تمامی سوال‌های خود، از چگونگی دیدن آمارهای اپلیکیشن تا نحوه‌دادن دسترسی مدیریت اپلیکیشن به سایرین را می‌توانید در این بخش پیدا کنید. البته بر خلاف دو بخش قبلی، بهتر است تا با یک سوال مشخص به بخش پشتیبانی گوگل‌پلی کنسول بروید.

ادموب

سه بلاگ برای برنامه‌نویسان-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4شاید برایتان جالب باشد که بدانید دولینگو برای موفقیت در گوگل‌پلی از چه راهکارهایی استفاده کرده است. بخش ریسورس‌های ادموب و کانال یوتیوب این سرویس نیز منبع مناسبی برای مطالعه افرادی است که این روش را برای کسب درآمد انتخاب کرده‌اند. مثلا از بخش‌های جالب بخش ریسورس و کانال یوتیوب ادموب، مرور داستان اپلیکیشن‌های موفق است.
سرویس ادموب که همان بخش تبلیغات موبایلی گوگل‌پلی است مهم‌ترین خبرهای خود را در بخش بلاگ خود منتشر می‌کند. اخبار منتشر شده در بلاگ ادموب معمولاً بسیار کم هستند. علاوه بر این مانند گوگل‌پلی بخش پشتیبانی ادموب هم یک دایرهالمعارف کامل از جزئیات پنل ادموب است.

غزال تیزپای تکنولوژی هیچ‌وقت آرام نمی‌گیرد. با سیل تغییراتی که هرروزه در آن غرق می‌شویم، به‌روز ماندن با آخرین آپدیت‌ها سخت و وقت‌گیر است. از طرفی اما عقب‌ماندن از این اخبار به معنای عقب‌ماندن از فرصت‌ها است. یکی از منابعی که می‌تواند ما را با صرف وقت بهینه، از آخرین نوآوری‌ها و امکانات و روش‌ها مطلع کند، دنبال‌کردن بلاگ‌ها است. با دنبال‌کردن سه بلاگ برای برنامه‌نویسان که در این مطلب معرفی شد می‌توانید با صرف کم‌ترین وقت، خود را به‌روز نگه دارید.

مطالب مرتبط:

کسب درآمد دلاری از گوگل‌پلی

روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن

تبلیغ در جستجوی مارکت‌ها راهی برای دیده‌شدن سریع اپلیکیشن

مصطفی لطفی
مصطفی لطفی
عاشق برنامه نویسی، رباعیات خیام و ورزش شنا هستم. همچنین به تکنولوژی های جدید مخصوصا در حوزه موبایل علاقه مندم و در مورد آن ها مطالعه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.