به‌روزرسانی جدید پازلی در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 9
به‌روزرسانی جدید پازلی در فروردین‌‌ماه ۱۴۰۰
۵ اردیبهشت، ۱۴۰۰
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 20
راهنمای استفاده از گوگل‌میت – قسمت دوم
۵ اردیبهشت، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که کار گروهی در اولویت است. امروزه این واقعیت وجود دارد که می‌توانیم با کسی که در آن سوی کشور یا جهان زندگی می‌کند در یک تیم باشیم و این به‌خاطر وجود فناوری است. به‌عنوان یک نتیجه از فناوری، افراد در حال ‌توسعه‌ی راه‌حل‌های درون‌سازمانی هستند که بتوانند در همه ابعاد کسب‌وکار موفق عمل کنند. این موارد می‌طلبد که همه افراد توانایی فعالیت به‌صورت تیمی را داشته باشند.

اگرچه کار تیمی در همه‌جا وجود دارد، اما نباید آموزش مهارت‌های فردی را متوقف کرد. به همین خاطر باید سه ویژگی‌ای که در ادامه مطرح می‌شود را در هر فرد تقویت کرد.

۱. فروتنی، اولین پارامتر است:

اگر می‌خواهید یک  بازیکن تیمی ایده‌آل باشید و در زندگی موفق باشید، پس واقعا باید فروتن باشید. همه ما می‌دانیم که فروتنی به چه معناست. وقتی کسی اعتمادبه‌نفس ندارد و خود را کوچک می‌شمارد، معنی‌اش فروتنی نیست. انکار استعدادهای خود در واقع نقض فروتنی است. دقیقا مانند اغراق در آن‌ها. فروتنی به معنای ندیدن خودمان نیست، به معنای کمتر دیدن خودمان است.

۲. ولع، دومین پارامتر است:

این به معنی آن است که به عنوان یک هم‌تیمی مؤثر، اخلاق کاری قوی داشته باشید. افرادی که برای انجام کار ولع دارند، معمولا در کار و زندگی بسیار موفق‌ترند. فردی که ولع دارد برای انجام کارها استاندارد بالایی دارد و هرگز حداقل‌ها را انجام نمی‌دهد. ولع به معنی اعتیاد به کار نیست. اعتیاد یعنی فرد هویت خود را در کارش می‌بیند، ولی ولع به معنی آن است که فرد سعی می‌کند از آنچه انتظار می‌رود فراتر بروند.

۳. هوشمندی، سومین پارامتر است:

هوشمندی به معنی هوشمندی فکری نیست؛ این به معنی هوش هیجانی و درک درست از ارتباط با افراد و نحوه درست گفتار است. این مسئله بسیار مهم است و هوشمند‌بودن یکی از مواردی است که افراد می‌توانند روی آن کار کنند و در آن بهتر شوند.

برای اینکه یک هم‌تیمی مؤثر باشید باید هر سه ویژگی را داشته باشید؛ بنابراین واقعا مهم است که شما بتوانید تشخیص دهید که کدام‌یک پارامترها در شما قوی‌تر یا ضعیف‌تر است. بعد از تشخیص می‌توانید روی هرکدام از آن‌ها کار کنید.

در مطلب بعدی به این موضوع می‌پردازیم که چگونه هر فرد با ویژگی‌های مختلف در چه دسته‌ای قرار دارد و چطور می‌توانیم آن‌ها را شناسایی کنیم.
۳ شخصیت مختلف در تیم

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطلب زیر را مطالعه کنید:
چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر

شش پند برای کار تیمی بهتر

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

1 Comment

  1. کاربر مهمان گفت:

    بسیار جالب و خوب بود و اینکه باید شبیه خودمون باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.