ابزارهای کار تیمی-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley.ir 16
معرفی ۷ ناجی کار تیمی در دورکاری
۲۳ دی، ۱۴۰۰
۴ راه‌حل برای اندازه‌گیری تجربه مشتری-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 2
۴ راه‌حل برای اندازه‌گیری تجربه مشتری
۲۳ دی، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تابه‌حال شده است که وسط نوشتن یک مقاله مهم، پای کسی به سیم برق گیر کند و هرآنچه نوشته بودید بپرد؟ چه مشغول طراحی یک پوستر باشید، چه نوشتن پایان‌نامه یا کدنویسی یک نرم‌افزار، ذخیره نشدن زحمات‌تان کابوسی وحشتناک است. آن لحظه که متوجه می‌شوید زحمات چندساعته‌تان به‌خاطر یک اتفاق یا حواس‌پرتی بر باد رفته‌است و مجبورید تمام آن را دوباره انجام دهید، انگار دنیا روی سرتان خراب شده است. در این مطلب قصد دارم در مورد نجات مستندات صحبت کنم.

۱. فاصله‌های ذخیره خودکار را کوتاه کنید.

مثل تمام نرم‌افزارهای خانواده آفیس، تقریباً هر نرم‌افزاری در بخش تنظیمات خود بخشی برای تعیین فواصل زمانی تنظیمات خودکار دارد. به تنظیمات نرم‌افزار بروید و این فاصله زمانی را در کم‌ترین مقدار ممکن قرار دهید تا اگر فایلی که روی آن کار می‌کنید بسته شد، یک نسخه نسبتاً به طور اتوماتیک از آن ذخیره شده باشد. به‌طورمثال برای تنظیم این فواصل در نرم‌افزار word می‌توانید از منوی File بر گزینه options کلیک کرده و از نوار سمت چپ پنجره word option بخش save  را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید محل و زمان پشتیبان‌گیری فایل‌ها را مشخص کنید. به‌طورمثال می‌توانید به ورد بگویید که هر ۱ دقیقه تغییرات فایل را در جایی ذخیره کند.
نجات مستندات از خطر پاک‌شدن-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1

۲. پوشه‌های مهم را با گوگل‌درایو شیر کنید.

گوگل به شما ۱۵ گیگابایت قضای رایگان می‌دهد تا هرآنچه می‌خواهید را در آن بارگذاری کنید. با یک ترفند کوچک نه‌تنها می‌توانید برای همیشه نگرانی پشتیبان‌گیری از فایل‌هایتان را برطرف کنید، بلکه از هرجایی که بخواهید می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
برای مطالعه‌ی آموزش استفاده از گوگل‌درایو می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
راهنمای استفاده از گوگل‌درایو
برای نجات مستندات خود کافی است تا نرم‌افزار گوگل‌درایو را روی کامپیوترتان نصب کنید. سپس به محل پوشه‌ای که اسنادتان در آن قرار دارد بروید و روی آن راست کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که بخش “Google Drive” به این منو اضافه شده است که یک گزینه با عنوان “sync this folder” دارد. با انتخاب این گزینه، تمامی فایل‌های این پوشه در گوگل‌درایو قرار گرفته و هر تغییری که فایل‌هایتان بکند، در گوگل درایوتان هم اعمال می‌شوند.
نجات مستندات از خطر پاک‌شدن-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2با انجام این تنظیمات همیشه یک نسخه از فایل‌هایتان روی اینترنت وجود خواهد داشت؛ بنابراین دیگر حتی از سوختن کامپیوترتان تا حمله گراز هیچ کاری نمی‌تواند آسیبی به اسناد مهم‌تان برساند.

۳. از سرویس‌های ابری استفاده کنید.

اگر امکان آن را دارید از همان ابتدا به‌جای نوشتن در word یا Excel و … برای نوشتن مطالب از سرویس‌هایی چون google Docs یا Google sheets و غیره استفاده کنید. با این کار مستندات‌تان به طور مستقیم در اینترنت و در پایگاه‌داده‌های گوگل ذخیره می‌شوند. اغلب این سرویس‌ها رایگان هستند، امکاناتی همچون به اشتراک‌گذاری و … را به جعبه‌ابزارتان اضافه می‌کنند و دغدغه پریدن فایل‌ها را به طور کامل برطرف می‌کنند.

دوباره انجام‌دادن و بازتولید مستنداتی که یک‌بار روی آن‌ها وقت گذاشته‌ایم اما در یک‌لحظه پریده‌اند، مثل آن می‌ماند که سنگ بزرگی را تا نزدیک قله‌ای برده و قبل از رسیدن به پایان مسیر، شاهد بازغلتیدن آن به اول مسیر باشیم؛ و این چرخه تا ابد ادامه داشته است. همان مجازاتی که خدایان یونانی، برای سیزیف یکی از قهرمانان یونانی به علت خودبزرگ‌بینی و حیله‌گری در نظر گرفتند. با انجام‌دادن و به اشتراک‌گذاری این ترفندها، خود و عزیزان‌تان را برای همیشه در مقابل چنین محکومیتی بیمه کنید. 😊

مصطفی لطفی
مصطفی لطفی
عاشق برنامه نویسی، رباعیات خیام و ورزش شنا هستم. همچنین به تکنولوژی های جدید مخصوصا در حوزه موبایل علاقه مندم و در مورد آن ها مطالعه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.