واژه‌نامه گوگل آنالتیکز-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
واژه‌نامه گوگل آنالتیکز
۱۹ اسفند، ۱۴۰۰
۴ راه برای ارتقا روز کاری-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1
۴ راه برای ارتقا روز کاری
۱۹ اسفند، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 3 دقیقه

چهار کتاب از نگاه بیل گیتس نمره کامل گرفته‌اند. حتماً آقای گیتس را می‌شناسید. بنیان‌گذار مایکروسافت، سازنده‌ی ویندوز و همان فردی که شیوع یک پاندمی را پیش‌بینی کرد. یکی از تأثیرگذارترین افراد دنیا با هزار و یک کار عجیب و خارق‌العاده. بیل گیتس از آن کرم ِکتاب‌های معروف هم هست. افراد زیادی هرسال منتظر لیست کتاب بیل گیس می‌مانند تا ببینند آقای گیتس این بار چه کتاب‌هایی را معرفی می‌کند. در این مطلب به سراغ تنها چهار کتابی رفته‌ایم که از آقای گیتس در سایت گودریدز پنج‌ستاره کامل را گرفته‌اند.

چهار کتاب از نگاه بیل گیتس-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1تحصیل‌کرده

نویسنده: تارا وستور
امتیاز بیل گتیس: ۵ از ۵
رتبه کتاب: ۴.۴۶ از ۵
تعداد رأی: ۹۱۰۰۵۸
تعداد صفحات: ۳۳۴ صفحه
لینک گودریدز: Educated

بیل گیتس می‌گوید من همیشه از این‌که به طور خودخوان با دیدن چند کورس یا مطالعه چند کتاب قادرم هرچه که می‌خواهم را یاد بگیرم مغرور بوده‌ام. فکر می‌کردم یادگیری خودخوان را عالی انجام می‌دهم، تا اینکه کتاب تارا وستور را خواندم. به گفته‌ی بیل گیتس، تارا وستور به‌خاطر دیدگاه خانواده‌اش به دولت تا ۱۷ سالگی حتی پایش را در هیچ کلاس درسی نگذاشته بود. کسی که اکنون به همراه سه نفر دیگر از خواهر و برادرانش دارنده‌ی مدارک دکتری هستند. آقای گیتس این کتاب را به هرکسی که می‌خواهد پروسه‌ی خودشناسی را در قالب یک داستان خواندنی یاد بگیرد، به طور ویژه توصیه می‌کند.

چهار کتاب از نگاه بیل گیتس-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3روشن‌فکری کنونی

نویسنده: استیون پینکر
امتیاز بیل گتیس: ۵ از ۵
رتبه کتاب: ۴.۲۳ از ۵
تعداد رأی: ۲۱۶۸۹
تعداد صفحات: ۵۷۶ صفحه
لینک گودریدز: Enlightenment Now

بیل گیتس می‌گوید اگر بخواهم فقط یک کتاب را در کل دنیا به دیگران توصیه کنم، قطعاً آن “روشن‌فکری کنونی” است. کتابی که گیتس عمداً آن را به‌آرامی ‌خوانده تا لذت خواندنش طولانی‌تر شود. استیون پینکر در این کتاب به سوال اینکه آیا دنیا در حال از هم گسیختن است پاسخ می‌دهد. کتاب در ۱۵ فصل مختلف باتکیه‌بر داده‌های علمی و بهره‌بردن از سبکی روایی، به بررسی ۱۵ محور توسعه در طول تاریخ می‌پردازد.

چهار کتاب از نگاه بیل گیتس-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2کتاب لحظه اوج

نویسنده: ملیندا گیتس
امتیاز بیل گتیس: ۵ از ۵
رتبه کتاب: ۴.۳۱ از ۵
تعداد رأی: ۴۲۹۱۶
تعداد صفحات: ۲۷۳ صفحه
لینک گودریدز: The Moment of Lift

“لحظه اوج” که آقای گیتس آن را عصاره‌ی عمر نویسنده‌اش می‌داند، در مورد این صحبت می‌کند که چطور اوج گرفتن زنان می‌تواند جامعه را به اوج برساند. کتاب لحظه‌ی اوج تلفیقی است از تبحر نویسنده در کار با داده‌ها و مهارتش در روایت داستان‌ها. بیل گیتس می‌گوید با خواندن این کتاب بارها قلب‌تان خواهد شکست. کتاب لحظه اوج این ایده را ارائه می‌دهد که اگر جوامع می‌خواهند پیشرفت کنند، باید در تلاش برای تحقق حقوق برابرِ زنان سرمایه‌گذاری کنند.

واقعیت؛ ده دلیلِ اینکه چرا درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم.

نویسنده: هانس رزلینگ
امتیاز بیل گتیس: ۵ از ۵
رتبه کتاب: ۴.۳۵ از ۵
تعداد رأی: ۱۲۰۴۲۵
تعداد صفحات: ۳۴۲ صفحه
لینک گودریدز: Factfulness

از نظر آقای گیتس، کتاب واقعیت، یک چارچوب جدید برای نگاه‌کردن به دنیا به شما می‌دهد. چارچوبی که حاصل ده‌ها سال پژوهش است. گیتس اذعان می‌کند که حتی خودش هم هیچ‌وقت نمی‌توانست چنین زاویه دید بدیع و شفافی نسبت به دنیا ارائه کند. واقعیت کتابی است که به توصیه آقای گیتس به شما کمک می‌کند تا بهتر دنیا را بفهمید، همان‌طور که به آقای گیتس کمک کرد.

به گفته‌ی آقای گیتس این چهار کتاب دیدگاهش را نسبت به دنیا تغییر داده‌اند. امیدوارم مطالعه‌ی این چهار کتاب از نگاه بیل گیتس، که نمره خوبی را از او گرفته‌اند بتواند به شما نیز در درک دنیا کمک کند و دید بهتری بدهد.

برای آشنایی با کتاب‌های بیشتر به مطالب زیر سر بزنید:

کتاب ایده‌ عالی مستدام

آشنایی با سنجه‌های رشد استارتاپ

بهم اعتماد کن، من دارم دروغ می‌گم

مصطفی لطفی
مصطفی لطفی
عاشق برنامه نویسی، رباعیات خیام و ورزش شنا هستم. همچنین به تکنولوژی های جدید مخصوصا در حوزه موبایل علاقه مندم و در مورد آن ها مطالعه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.