ایجاد یک استراتژی بازاریابی و فروش مؤثر (۱۲ قدم برای یک استراتژی تأثیر گذار)-قسمت اول-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
ایجاد یک استراتژی بازاریابی و فروش مؤثر | قسمت دوم
خرداد ۸, ۱۳۹۶
برندینگ شخصی (چرا باید یک برند شخصی ایجاد کنیم؟ مراحل ایجاد برند شخصی چیست؟)-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
برندینگ شخصی
خرداد ۱۰, ۱۳۹۶
نمایش همه

ساخت یک اپلیکیشن کاربرپسند

ساخت یک اپلیکیشن کاربرپسند برای جذب بیشتر کاربر (چند نکته کاربردی)-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley-puzzley.ir

همینطور که می‌دونید الان خیلی‌ها دارن میرن به سمت تولید اپلیکیشن، ولی ساخت یک اپلیکیشن کاربرپسند و برای اینکه کاربر رو به خودش جذب کنه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشه؟!

در این مطلب می‌خوام چند نکته‌ای که برای ساخت یک اپلیکیشن کاربرپسند می‌تونه به شما کمک کنه رو معرفی کنم. پس دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

  1. تست اپ

ویژگی تست برای کاربر حالت خوبی را به وجود می‌آورد. به این صورت که کاربر قبل از پرداخت هزینه‌ای، بتواند اپلیکیشن را تست کند.

  1. به عمق ذهن کاربران نفوذ کنید

انگیزه‌ها و ذهنیت کاربران را به خودتان ترجیح بدهید. شما برای ساخت اپلیکیشن نیاز به درک ذهنیت و انگیزه‌های کاربران دارید. البته این درک باید به عمیق‌ترین شکل ممکن انجام شود. این قطعا تجربه خوبی را برای کاربر به وجود می‌آورد. اگر اینکار را نکنید و اپ را بدون بررسی ایجاد کنید، فقط یک کار بیهوده انجام داده‌اید.

  1. طرحی برای استفاده آفلاین

بعضی اپلیکیشن‌ها که به صورت آنلاین قابلیت استفاده دارند، به صورت آفلاین هم استفاده می‌شوند. این تجربه خوبی را برای کاربر ایجاد می‌کند و همیشه مجبور به استفاده از اینترنت نیست. اپلیکیشن‌هایی مثل WorkFlowy و Evernote علاوه بر کاربرد آنلاین، به صورت آفلاین هم قابلیت استفاده دارند. پس همیشه برای اپ خود بخش‌های آفلاین هم قرار دهید یا اگر می‌توانید بخش آنلاین را به صورتی قرار دهید که در موقع آفلاین بودن هم قابل استفاده باشند.

  1. طراحی باید به گونه‌ای باشد که کاربر به آسانی از اپ استفاده کند

میلیون‌ها کاربر گوشی هوشمند وجود دارد ولی همه آنها دانش کافی را برای استفاده از اپلیکیشن‌ها ندارند. پس اپلیکیشن را به شکلی ساده بسازید تا کاربران بیشتری بتوانند با آن کار کنند.

  1. طراحی اپ را از نظر بصری ساده در نظر بگیرید

به عنوان مثال دکمه‌ها را به گونه‌ای طراحی کنید که اندازه انگشت باشد و کاربر دکمه‌ها را اشتباه فشار ندهد.

  1. اپلیکیشن را مناسب سازی کنید

اپ را متناسب با هر سیستم عامل طراحی کنید. یک سایز برای همه سیستم عامل‌ها مناسب نیست.

  1. ایجاد دسترسی

برای کاربران در هر صفحه برای دسترسی به سایر صفحات دکمه‌ای قرار دهید. مثل منوی اپلیکیشن.

خوب، امیدوارم این مواردی که برای ساخت یک اپلیکیشن کاربرپسند گفته شد به شما کمک کنه تا اپلیکیشن بهتری رو طراحی کنید و بتونین کاربرای زیادی رو جذب کنید. پس معطل نکنید و همین الان شروع به ساخت اپلیکیشن کنید.

 

 

منبع: thenextweb

داوود عباسی
داوود عباسی
من هم مثل خیلی ها قبل از دانشگاه توی برقراری ارتباط مشکل داشتم، اما انقدر فعالیت هام توی این دوره زیاد شد که چندین ماه در قسمت ارتباط با مشتریان پازلی کار می کردم و الان هم مدیر تولید محتوا هستم :) به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *