اپلیکیشن برتر هفته (مثبت زندگی)
۲۱ خرداد، ۱۳۹۶
چگونه افزایش قیمت را بدون از دست دادن مشتری انجام دهیم؟-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley-puzzley.ir
چگونه افزایش قیمت را بدون از دست دادن مشتری انجام دهیم؟
۲۱ خرداد، ۱۳۹۶
نمایش همه

چگونه برای طراحی اپلیکیشن از اصول طراحی رابط کاربری استفاده کنیم؟

چگونه برای طراحی اپلیکیشن از اصول طراحی رابط کاربری استفاده کنیم؟-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley-puzzley.ir
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اگر شما می‌خواهید یک طراحی کاربردی داشته باشید، رعایت اصول طراحی رابط کاربری بسیار مهم است. اصول طراحی دستورالعمل‌هایی است که طراحان با استفاده از آنها می‌توانند طراحی رابط کاربری اپلیکیشن خود را بهبود ببخشند.

تو این مطلب قصد دارم در مورد استفاده از اصول طراحی رابط کاربری صحبت کنم و اینکه چطوری میشه ازشون استفاده کرد؟ امیدوارم مطالب مفیدی براتون باشه.اگه می‌خواین در این مورد بدونید، دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

اصل اول: ساختار

در این اصل باید طراحی به صورتی باشد که بخش‌های مختلف اپ به هم مرتبط بوده و برای کاربران قابل تشخیص باشد. از بخش‌های غیر مرتبط یا بخش‌های کاملا مشابه استفاده نشود.

اصل دوم: سادگی

طراحی باید ساده و برقراری ارتباط با آن راحت باشد، بخشها به زبان ساده‌ای معرفی شده باشند و کلیدهای میانبر به خوبی، هدفمند و در جای مناسب قرار گرفته باشند.

اصل سوم: قابل مشاهده

طراحی باید بگونه‌ای باشد که تمام گزینه‌های مورد نیاز کاربر قابل مشاهده و از ارایه اطلاعات منحرف‌کننده و غیرمفید بپرهیزیم.

اصل چهارم: بازخورد

با بازخوردی که از کاربر دریافت می‌کنید، می‌توانید تغییر حالت یا وضعیت به اپلیکیشن اعمال کنید و خطاها را رفع کنید و آنچه که مورد علاقه کاربران است را ارائه دهید.

اصل پنجم: انعطاف‌پذیری

طراحی باید انعطاف‌پذیر و مقاوم باشد. می‌توان با جلوگیری از اشتباهات و پیش‌بینی خطاهایی که ممکن است در آینده بوجود بیاید مثل ورود تعداد زیادی از کاربران، هزینهها را کاهش داد. هزینه‌هایی از قبیل غیرفعال شدن اپ و انجام مجدد پروژه.

اصل ششم: استفاده مجدد

طراحی اجزای مختلف اپ و همچنین بررسی رفتارهای داخلی و خارجی به حفظ ثبات کمک می‌کند و اجازه تجدید نظر و ترک اپ را به کاربر نمی‌دهد.

این اصول طراحی رابط کاربری رو همیشه به یاد داشته باشید و موقع طراحی اپلیکیشن ازشون استفاده کنید.

 

 

منبع: careerfoundry
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *