اپلیکیشن برتر هفته - عطریات شری-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
اپلیکیشن برتر هفته | عطریات شری
۴ تیر، ۱۳۹۶
۱۰ پرسش که شما برای ایجاد طرح بازاریابی باید پاسخ دهید-puzzley.ir-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley
۱۰ پرسش که شما برای ایجاد طرح بازاریابی باید پاسخ دهید
۴ تیر، ۱۳۹۶
نمایش همه

چگونه استفاده از فونت‌ها در طراحی موثر هستند؟

-چکونه استفاده از فونت ها در طراحی موثر هستند؟ مناسبpuzzley.ir-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر نگوییم میلیون، باید بگوییم هزاران فونت برای انتخاب و استفاده در طراحی و لوگو وجود دارد. چند نکته ساده برای استفاده بهتر از فونت‌ها و ایجاد یک طراحی به یادماندنی و بسیار موثر را مطرح می‌کنم. هر چیزی که بیش از حد زرق و برق‌دار باشد، هرگز عمر طولانی‌ای نخواهد داشت. شما به یک چیزی ساده و ظریف نیاز دارید.

تو این مطلب قصد دارم در مورد استفاده از فونت‌ها در طراحی و تاثیر آنها روی مخاطب صحبت کنم، دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

ساده و حرفه‌ای

شما باید به فونت‌های ساده و حرفه‌ای به عنوان یک عنصر منحصر به فرد نگاه کنید. استفاده از فونت‌های ساده برای مطالب، منجر به راحتی در مطالعه می‌شود. برای عنوان فونت ضخیم‌تر استفاده می‌شود و مطالب فونت نازک‌تر. سعی کنید طرح‌های خود را ساده و زیبا نگه دارید تا به کاربر احساس حرفه‌ای‌بودن طراحی منتقل شود. طرح ساده قابل فهمٰتر هستند. مطالب باید فونت ساده داشته باشند تا برای مطالعه مشکلی نداشته باشند.

طراحی ساده یه یاد ماندنی است. در طراحی لوگو هم نیازی نیست کار عجیبی انجام دهید. گاهی یک نوشته و فونت ساده و رنگ‌های جذاب بیشترین تاثیر را دارند.

-چکونه استفاده از فونت ها در طراحی موثر هستند؟ مناسبpuzzley.ir-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley1

طراحی متنی

بعضی از طرح‌های لوگو شرکت‌های بزرگ فقط متنی هستند و هیچ نمادی در آن استفاده نشده است. شما می‌توانید حروف را به گونه‌ای قرار دهید که خود نشان‌گر یک داستان یا تعریف کوتاهی از اپ باشد. تغییر رنگ، تغییر زاویه حروف و … می‌توانند نشان‌دهنده چیزی در برند شما باشند.

-چکونه استفاده از فونت ها در طراحی موثر هستند؟ مناسبpuzzley.ir-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley2

شما می‌توانید از فونتی برای طراحی لوگو استفاده کنید که محصول‌تان هم با آن فونت توزیع می‌شود. طرح‌های خلاقانه، نیازی به طراحی شلوغ و نامفهوم ندارند. فقط کافی است که یک فونت و رنگ مرتبط و ساده‌ای را انتخاب کنید.

در کل طراحی ساده حذابیت بیتشری دارد، البته نباید در ساده‌بودن زیاده‌روی کرد.

 

منبع: designapp
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *