آشنایی با آسیب نخاعی-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
اپلیکیشن برتر هفته از نظر محتوایی | آشنایی با آسیب نخاعی
۱۱ تیر، ۱۳۹۶
طرح بازاریابی بخشی از طرح کسب و کار -اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley-puzzley.ir
طرح بازاریابی بخشی از طرح کسب و کار
۱۱ تیر، ۱۳۹۶
نمایش همه

۱۰ اشتباه در طراحی

۱۰ اشتباه در طراحی-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley-puzzley.ir
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اشتباه در طراحی قطعا وجود دارد که مرتکب‌شدن آنها منجر به شکست اپلیکیشن می‌شود. زمانی که طراحی را شروع می‌کنید باید یک چشم‌انداز برای خود در نظر بگیرید و از آن الهام بگرید.

نو این مطلب قصد دارم در مورد اشتباه در طراحی صحبت کنم و اینکه چه اشتباهاتی ممکنه اتفاق بیفته. دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

این ۱۰ اشتباه در طراحی که در ادامه می‌آید را به یاد داشته باشید و هیچ وقت انجام ندهید. با انجام هر کدام از آنها ممکن است اپلیکیشن را نابود کنید:
  1. طراحی را بدون در نظرگرفتن نقشه راه آغاز نکنید

نقشه راه به ذهن شما جهت می‌دهد و باعث می‌شود چیزی را از قلم نیاندازید. حتی برنامه‌های ساده هم باید نقشه راه داشته باشند.

  1. به بودجه بی اعتنا نباشید

باید برای طراحی بودجه‌ای در نظر بگیرید تا به شما کمک کند که در چارچوب هزینه کنید. گاهی اوقات یک تغییر کوچک در طراحی اگر شما این کار را برون‌سپاری کرده باشید ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

  1. از تصاویر با رزولوشن پایین استفاده نکنید

مواجه‌شدن کاربر با تصاویر کم کیفیت باعث زده‌شدن او از اپ می‌شود. باید سعی کنید تصاویر را جوری در نظر بگیرید که در سایزهای مختلف صفحه نمایش کیفیت خود را از دست ندهند.

  1. در نظر گرفتن سایز انگشت

برای کلیک‌کردن روی صفحات لمسی باید فضای دکمه‌ها مناسب باشند تا کاربرها اشتباه دکمه‌های دیگر را کلیک نکنند.

  1. تکرار انیمیشن‌های ورودی

اگر برای ورود به اپلیکیشن انیمیشن در نظر گرفتید، یک بار نمایش آنها برای کاربر خوشایند است ولی تکرار آنها می‌تواند آزاردهنده باشد.

  1. کاربر را معلق رها نکنید

در زمانی که برنامه در حال بارگذاری اطلاعات یا موارد دیگر است، نباید کاربر را به حال خود رها کنید. اینکار باعث می‌شود کاربر تصور کند برنامه خراب شده است و به دستی کار نمیکند.

  1. کوکورانه کپی‌برداری نکنید

هر سیستم عامل قواعد و دستورالعمل‌های خاص خود را دارد. سعی نکنید به عنوان مثال اپلیکیشن اندروید را شبیه به آی او اس بسازید. این موضوع برای کاربر بسیار آزاردهنده است.

  1. تصور نکنید هر کس به همان شیوه شما از برنامه استفاده می‌کند

تست قابلیت استفاده ضروری است. اینکه به چه شکل‌هایی می‌توان از برنامه استفاده کرد. سعی کنید تمامی روش‌های استفاده را ساده در نظر بگیرید. برای تست روش‌های مختلف بهتر است با یک گروه تست همکاری کنید و یا تعداد زیادی از افراد را برای تست در نظر داشته باشید.

  1. شلوغ طراحی نکنید

استفاده بیش از حد از علائم و آیکون‌ها باعث سردرگمی کاربر می‌شود.

  1. دسترسی به هر عنصر را ساده در نظر بگیرید

کاربر اگر برای دسترسی به بخش‌های مختلف دچار مشکل شود، ممکن است اپلیکیشن را ترک کند.

 

امیدوارم این مطلبی که در مورد اشتباه در طراحی بود به شما در طراجی هر چه بهتر اپلیکیشن‌تون کمک کنه. اگه هنوز شروع به ساحت اپ نکردید، همین الان شروع کنید.

 

 

منبع: mashable
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *