۶ راه محافظت از مشتریان در برابر رقبا
۱۰ مرداد، ۱۳۹۶
۲۱ نوع مختلف برند -اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
۲۱ نوع مختلف برند | قسمت اول
۱۰ مرداد، ۱۳۹۶
نمایش همه

۱۰ نکته عالی برای موفقیت در زندگی و کسب و کار

۱۰ نکته عالی برای موفقیت در زندگی و کسب و کار-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گاهی اوقات آنچه که در زندگی ما اتفاق می‌افتد، به ما کمک می‌کند تا زندگی و کسب و کار موفقیت‌آمیزی داشته باشیم. همه ما هر روز ممکن است زمانی را برای انجام کارهایی که علاقه داریم در نظر بگیریم.

بنابراین، برای صرفه‌جویی در وقت و انرژی، من چند نکته در مورد موفقیت در زندگی و کسب و کار بیان می‌کنم. دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

ایجاد ارزش

مهم نیست چه کاری انجام می‌دهید و به چه سمتی حرکت می‌کنید، با ایجاد ارزش نمی‌توانید اشتباه کنید. ارزش چیزی است که مردم به راحتی هزینه را پرداخت کنند. در زندگی حرفه‌ای هر چه ارزش بیشتری ایجاد کنید، موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد. در زندگی شخصی ارزش بیشتر برابر با روابط نزدیک‌تر و رشد شخصی بیشتر می‌باشد.

بهترین راه ایجاد ارزش رسیدن به نقطه تقاطع، بین آنچه مردم مایل به پرداخت هزینه آن هستند و نقاط قوت و اهداف شما، می‌باشد. امروز چه کاری برای اطرافیان خودتان انجام داده‌اید؟ چه کاری می‌توانید برای افزایش توانایی خود جهت ایجاد ارزش انجام دهید؟

به دنبال علاقه خود باشید

خواندن بیوگرافی‌های متعدد و برخودهای شخصی با افراد موفق به این نتیجه خواهید رسید که همه آن‌ها علاقه خود را دنبال کرده‌اند. همین موضوع باعث شده است آنها با مردم عادی فاصله داشته باشند. این در حالی است که، اکثر مردم حتی از علاقه خود خبر ندارند. بسیاری از افراد هم که علاقه خود را می‌دانند، آن را دنبال نمی‌کنند. این یکی از دلایلی است که مردم به هدفشان نمی‌رسند.

آیا می‌دانید علاقه شما چیست؟ اگر نه، برای این مورد چه کاری انجام می‌دهید؟ اگر علاقه خود را می‌دانید، آن را دنبال می‌کنید یا نه؟

فوق‌العاده باشید

شخص فوق‌العاده می‌تواند یک شخص ثروتمند، با روابط قوی یا … باشد. هر فرد فوق‌العاده می‌تواند افراد زیادی را به خود جذب کند.

شما به چه صورتی می‌خواهید فرد فوق‌العاده شوید؟ اگر شما یک فرد با احساسات عادی هستید، چه کارهایی را جهت تبدیل‌شدن به یک فرد فوق‌العاده انجام می‌دهید؟

شروع کنید

عوامل متعددی وجود دارد که به موفقیت در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما می‌انجامد. اما یکی از عواملی که بسیار مهم است، عمل‌کردن است. اکثر افراد به موفقیت دست پیدا نمی‌کنند، چون هیچوقت شروع نمی‌کنند. آنها همیشه آماده و با برنامه ریزی هستند و منتظر بهترین فرصت که شروع کنند. همه چیز به یک‌باره درست نمی‌شود. باید همه چیز را به ندرت هماهنگ کرد. هیچوقت شما نمی‌توانید به صورت کامل آماده شوید. باید شروع کنید و به مرور زمان همه چیز را درست کنید.

مربیان خوبی شکار کنید

افرادی که موفق می‌شوند، معمولا موفقیت خود را مدیون مربی یا گروهی از مربیان می‌دانند. مربیان جاده‌ای که شما انتخاب کرده‌اید را تجربه کرده‌اند و می‌توانند شما را سریعتر به مقصد برسانند. اگر می‌خواهید سالم باشید باید مربی سلامت را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید یک مربی ثروتمند را انتخاب کنید. نکته جالب توجه این است که افراد کمی از مربی استفاده می‌کنند و عده‌ای هم فقط یک مربی برای یک وجه زندگی انتخاب می‌کنند.

گروه پشتیبانی ایجاد کنید

در حالی که مربیان شما را در رسیدن به هدف راهنمایی می‌کنند، شما باید یک گروه پشتیبانی به عنوان شریک یا هر چیز دیگری داشته باشید که در مواقع ضروری از آن ها کمک بخواهید.

موضوعات حوزه مالی را بشناسید

اعداد و ارقام بسیاری از مردم را می‌ترساند. اگر شما یکی از این افراد هستید کار خود را متوقف کنید، چون به خود آسیب می‌زنید. اگر می‌خواهید از نظر مالی مستقل شوید باید نمره خود را حفظ کنید. اگر کسب و کار دارید یا می‌خواهید سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید، بحث مالی به شما کمک می‌کند که متوجه شوید این کار درست است یا خیر. همچنین سلامت یک کسب و کار را مشخص می‌کند. اگر از حوزه‌های مالی اطلاعی ندارید باید به کسب اطلاعات بپردازید. شروع کسب و کار بدون دانش کافی در حوزه مالی بسیار خطرناک است.

کمک بگیرید

شما باید تمام جنبه‌های کسب و کارتان را در نظر بگیرید، اما به این معنی نیست که همه وظایف را خودتان قبول کنید. باید به اندازه کافی و مدیریت‌شده از پتانسیل‌های موجود استفاده کرد تا کارها به صورت منظم و موازی انجام شوند.

فروش را یاد بگیرید

در یک محیط حرفه‌ای، فروش بسیار مهم و حیاتی برای هر کسب و کار است. اگر می‌خواهید بیشتر از زندگی و کسب و کار خود لذت ببرید، مهارت‌های لازم برای فروش موثر را یاد بگیرید.

انعطاف پذیر باشید

چیزهایی وجود دارند که از راه برنامه‌ریزی برطرف نمی‌شوند، مثل حواس پرتی‌ها یا سوء مدیریت‌ها که اتفاق هستند. نکته کلیدی این است که باید شجاعت خود را افزایش دهید. زمانی که همه می‌گویند اینکار اشتباه است شما خودتان تصمیم بگیرید. البته این به معنی استبداد در تصمیم نیست و زمانی که شما به جایی رسیدید که دیگر راهی برای بهبود اوضاع وجود ندارد باید شکست را بپذیرید. این شکست را به عنوان یک درس بزرگ قبول کنید و از آن تجربه در فعالیت‌های بعد استفاده کنید.

این مطلب فهرست جامعی نیست ولی برای شروع کافی است. امیدوارم برای شما مفید باشد و من را از نظرات خود با خبر کنید.

 

 

منبع: lifehack
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *