معرفی اپلیکیشن Bravolol- اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی اپلیکیشن موفق-puzzley.ir-puzzley
معرفی اپلیکیشن Bravolol
۱۵ مرداد، ۱۳۹۶
چند نکته برای مدیریت زمان-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
چند نکته برای مدیریت زمان
۱۵ مرداد، ۱۳۹۶
نمایش همه

چند نکته طراحی برای غیر طراح ها

چند نکته طراحی برای غیر طراح ها-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تفاوتی ندارد که شما یک طرح برای شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید یا یک طرح برای دعوت‌نامه، در هر صورت شما نیاز به طراحی دارید. تناسب فونت، فضای سفید و ابعاد دیگر طراحی، جهانی پیچیده است.

در این مطلب چند نکته طراحی باری غیر طراح‌ها مطرح میشه و امیدوارم به شما کمک کنه. دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

از فونت‌های محدود استفاده کنید

هنگام انتخاب فونت برای عنوان، زیرنویس و بدنه اصلی، از فونت‌هایی استفاده کنید که برای خواندن ساده و موثر هستند. برای چشم، تشخیص چندین فونت سخت است. بنابراین از یک مجموعه ساده از فونت‌ها استفاده کنید.

نگران مقیاس نباشید

مقیاس خود را به نوع، اشکال یا ویژگی‌های ترکیباتی که نیاز به تناسب دارند، اعمال کنید. رنگ‌های مناسب برای مقیاس‌های بزرگ انتخاب کنید.

به فضای عناصر دیگر طراحی احترام بگذارید

برای پرکردن فضای مرده از فاصله استفاده کنید. برای تناسب کلماتی که فضای زیادی را می‌گیرند باید کلمات را متراکم‌تر کرد. مراقب باشید فاصله حروف را زیاد کاهش ندهید که خوانده نشود و یا آنقدر فاصله حروف را زیاد نکنید که بین آنها فاصله ایجاد شود.

از رنگ‌های متناسب استفاده کنید

از بین رنگها، آنهایی را انتخاب کنید که از یکدیگر متمایز می‌شوند. با تنظیم روشنایی آنها را متناسب کنید. به عنوان مثال آبی روشن در برابر سبز واضح و قابل خواندن است.

تمیز، واضح، روشن

با تنظیم روشنایی تصویر پس‌زمینه، متن را جوری تنظیم کنید که رنگ‌ها خنثی شوند. طراحی را روشن و آسان برای مطالعه انجام دهید. انتخاب متن سفید و سیاه بر روی یک تصویر برای ایجاد یک اثر قوی یک روش عالی است.

فونت‌ها احساس دارند

یک متن را که پیام محتوای شما را می‌رساند انتخاب کنید. معمولا باید نوعی از فونت‌های بدون لبه که نحوه دوستانه‌تری دارند استفاده شوند. فونت‌های هندسی سخت و سنگین، جامد و قوی هستند. در حالی که فونت‌های لبه‌گرد یک ظاهر ظریف دارند.

طراحی را ساده نگه دارید

آن را ساده نگه دارید اما اصول خود را فراموش نکنید. اطمینان حاصل کنید که هر عنصر دلیلی برای طراحی داشته باشد و تعداد فونت‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و فریم‌ها را به حداقل برسانید.

خلاقیت و اصالت

برای رسیدن به یک گرافیک مناسب، توانایی خلاقیت و مهارت‌های طراحی را به درستی استفاده کنید. از روال‌هایی که با سبک‌های منحصر به فرد مطابقت ندارند اجتناب کنید.

 

منبع: designschool
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *