آموزش-ترفند-پرداخت-درون-برنامه-ای-با-درگاه-بانکی---اپلیکیشن-ساز-آنلاین-پازلی-۴
آموزش ترفند پرداخت درون برنامه ای با درگاه بانکی
۲۹ شهریور، ۱۳۹۶
برد یا باخت، چرا و چگونه؟
برد یا باخت، چرا و چگونه؟ | قسمت دوم
۲۹ شهریور، ۱۳۹۶
زمان مطالعه: 4 دقیقه

افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه برای پرداخت درون‌برنامه‌ای استفاده می‌شه. پرداخت درون‌برنامه‌ای ابزاری برای کسب درآمد از اپلیکیشن است. با استفاده از پرداخت درون‌برنامه‌ای می‌تونید اپلیکیشن رو رایگان در اختیار کاربران قرار بدید و تعدادی از بخش‌های اپلیکیشن رو با این ابزار قفل کنید. به این صورت اپلیکیشن شما بیشتر دانلود می‌شه و شانس بیشتری برای دیده‌شدن دارید. این نکته رو به یاد داشته باشید که در بخش غیرفعال، محتوای مفیدی باید داشته باشید که کاربر اپلیکیشن رو نگهداره و اون رو به دوستان خودش معرفی کنه. در این مطلب قرار کار با افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه رو یاد بگیریم. دعوت می‌کنیم با ما در بلاگ پازلی همراه باشید.

برای استفاده از افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه، ابتدا باید افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه رو به اپلیکیشن‌تون اضافه کنید.
آموزش افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه-اپلیکیشن-ساز-آنلاین-پازلی-puzzley 4

تب صفحات:

بعد از اضافه‌کردن افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه به اپلیکیشن‌تون وارد تنظیمات اون بشید و از قسمت صفحات، صفحاتی که می‌خواید بسته باشند و بعد از پرداخت باز بشند رو مشخص کنید.
آموزش افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه-اپلیکیشن-ساز-آنلاین-پازلی-puzzley 9

تب محتوا:

در قسمت محتوا به صورت مشخص توضیحات داده شده و باید فیلدها رو پر کنید یا می‌تونید از پیشفرض‌هایی که در فیلدها نوشته‌شده، استفاده کنید.
آموزش افزونه‌ی ارتقا به پلن ویژه-اپلیکیشن-ساز-آنلاین-پازلی-puzzley 10

تب تنظیمات:

در این تب شما می‌تونید طبق تصویر زیر، پرداخت رو با مارکت‌های متفاوت انتخاب کنید و برای هر استفاده از کدوم به صورت تکمیلی آموزشش رو ارائه میدم. همونطور که در تصویر زیر می‌بینید، پرداخت با رو می‌تونید پرداخت درون‌برنامه‌ای کافه‌بازار و یا مایکت انتخاب کنید. 

برای پرداخت با هر کدوم از درگاه‌های زیر می‌تونید آموزش کامل نحوه‌ی استفاده از اون‌ها رو از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

آموزش پرداخت درون‌برنامه‌ای کافه‌بازار

آموزش پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت

پرداخت با کد:

طبق تصویر زیر باید از قسمت “پرداخت با” کد رو انتخاب کنید. 
دکمه‌ی”اضافه‌کردن کد جدید”: زمانی که روی این دکمه کلیک کنید، فیلد کد برای شما باز می‌شه.
فیلدکد: در فیلد اول می‌تونید کد رو تعریف کنید و یا با استفاده از دکمه‌ی کنار فیلد از کدهای رندوم استفاده کنید.
محدودیت استفاده: شما می‌تونید لیستی از کدها رو مشخص کنید و برای هر کدوم محدودیت استفاده در نظر بگیرید. این گزینه برای این هستش که برای کدتون ظرفیت در نظر بگیرید و مشخص کنید که چند نفر می‌تونند از این کد تولید‌شده استفاده کنند.
تعداد استفاده: در این قسمت هم تعداد افرادی که از این کد استفاده کردند رو می‌تونید، مشاهده کنید.
دکمه‌ی ضربدر: با استفاده ازاین دکمه، می‌تونید کد موردنظر رو حذف کنید.
حذف تبلیغات: در صورت فعال بودن این دکمه بعد از پرداخت، تبلیغات درون‌برنامه‌ای حذف می‌شن.
حالت تست برای شبیه‌ساز: با فعال بودن این دکمه صفحات قفل شده در فق شبیه‌ساز و فقط  و فقطبرای شما که مدیر اپلیکیشن هستید نمایش داده می‌شه و باز خواهد بود و کاربرهاتون نمی‌تونند صفحات قفل شده رو مشاهده کنند. باین کار برای این هست که مدیر اپلیکیشن برای تست پلن‌های خودش نیاز داره که صفحات براش نمایش داده بشن تا بتونه تست رو درست انجام بده.

بعد از انجام تمامی این مراحل دکمه ذخیره اطلاعات رو بزنید و اپلیکیشن رو دانلود کنید و بعد از نصب صفحات قفل شده نباید باز بشن و وقتی کد فعال‌سازی رو وارد می‌کنید اون صفحات باز میشن.
نکته:

  • توجه داشته باشید که نمی‌تونید این افزونه رو همراه با افزونه‌ی حساب‌کاربری استفاده کنید.
  • زمانی که بخواید از این افزونه‌ بیشتر از یکی در اپلیکیشن داشته باشید برای افزونه‌ی دوم نیاز نیست همه این تنظیمات رو انجام بدید. فقط بخش شناسه‌ی محصول و صفحات باز هستند که می‌تونید یک محصول و صفحات دیگری رو قفل کنید. 

برای نحوه دسترسی کاربرها می‌تونید یک ابزار فرم داشته باشید که کاربر بعد از وارد شدن به اپلیکیشن درخواست کد فعال‌سازی رو از طریق فرم ارسال کنه. بعد از دریافت ایمیل کاربر، شما می‌تونید برای اون کاربر، کد فعال‌سازی مخصوص به خودش رو براش ایمیل کنید. یا هم می‌تونید ابزار فرم پرداخت قرار بدید که کاربر بعد از پرداخت، کد فعال‌سازی رو دریافت کنه.

برای ساخت اپلیکیشن و استفاده از افزونه‌ی ارتقا پلن ویژه همین الان وارد پنل کاربری‌تون بشید.
پنل کاربری پازلی
امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشه و منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

 

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *