استانداردهای دسترس پذیری
آذر ۲۰, ۱۳۹۶
اپلیکیشن سازمان و کمپانی-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley
اپلیکیشن سازمان و کمپانی
آذر ۲۷, ۱۳۹۶
نمایش همه

آماده سازی یک ارائه فوق العاده

آماده سازی یک ارائه فوق العاده-اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی-puzzley.ir-puzzley

سخنرانی نه ساده است و نه سخت. همه ما از سخنرانی‌های طولانی و ارائه های ضعیف خسته می‌شویم.

چه چیزی سخنرانی را به یک موضوع جذاب تبدیل می‌کند؟ محتوا و طراحی پاورپوینت به شما کمک می‌کند تا یک ارائه خوب و مفید داشته باشید. استفاده از تصاویر مرتبط با ارائه ولی جذاب باعث جذب مخاطب می‌شود و پیام شما را به درستی منتقل می‌کنند.

شما از هر نرم‌افزاری برای ایجاد پاورپوینت می‌توانید استفاده کنید و این نکات می‌تواند به شما کمک کند. دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

تم‌های دموده را کنار بگذارید

استفاده از تم‌های پیش فرض نرم افزارها می‌تواند ارائه شما را نابود کند. آنها بیشتر خسته‌کننده و تکراری هستند. شما می‌توانید با یک خالی شروع کنید و آن را با توجه به نیاز خود طراحی کنید.

بیشتر از ۶ خط متن استفاده نکنید

قراردادن محتوای زیاد در اسلاید باعث می‌شود مخاطب هدف آن را متوجه نشود. به این نکته توجه کنید که حرف‌هایی که مخاطب می‌شنود را روی اسلاید باید ببیند و پردازش کند.

شلیک یک گلوله به هدف

بسیاری از سخنرانی‌ها نقطه عطف دارند. هیچکس نشانه ۱۰ گلوله را به یاد نمی‌آورد ولی یک گلوله درست در هدف را در ذهن خود نگه می‌دارند. هر اسلاید باید به گونه‌ای باشد که یک نکته را شامل شود. اسلاید هدف باید به گونه‌ای طراحی شود که مشخص باشد.

استفاده از فونت مناسب

تایپوگرافی مناسب به خوانایی بیشتر و سرگرم‌کننده بودن ارائه کمک می‌کند. استفاده از فونت‌های ساده و بدون دندانه برای مخاطب خوانایی بیشر را به همراه دارد.

سایز فونت مناسب را انتخاب کنید

شما باید به این نکته دقت کنید که طراحی را در یک لبتاپ انجام می‌دهید و سایز آن با سایز نمایش ارائه متفاوت است. پس باید سایز مناسبی را برای فونت در نظر بگیرید که اخرین نفر هم بتواند متن را بخواند.

بین متن و پس زمینه تمایز ایجاد کنید

رنگ‌هایی که برای متن انتخاب می‌کنید باید با تم رنگی پس زمینه متناسب باشد و قابل تمایز باشد. در پس زمینه‌های تیره باید برای متن رنگ روشن استفاده کنید و برای پس زمینه‌های روشن برعکس.

بیشتر از ۵ رنگ استفاده نکنید

استفاده از زنگ‌های متنوع و تعداد زیاد باعث سردرگمی خواننده می‌شود و به عدم درک مناسب از مطلب منجر می‌شود.

متن را جذاب قرار دهید

استفاده از رنگ‌های مناسب و یا بزرگ کردم قسمتی از متن می‌تواند نکته اصلی اسلاید را به خوبی منتقل کند و متن را جذاب‌تر بسازد.

استفاده از یک تصویر در ارائه

برای هر اسلاید حداقل و حداکثر یک عکس در نظر بگیرید که به موضوع اسلاید مربوط می‌شود. استفاده از عکس مرتبط به مطلب درک آن را ساده‌تر می‌کند. اما باید دقت داشته باشید که تصویر مرتبط باشد و تصاویر زیاد باعث سردرگمی مخاطب می شود.

منبع: visage.co
داوود عباسی
داوود عباسی
من هم مثل خیلی ها قبل از دانشگاه توی برقراری ارتباط مشکل داشتم، اما انقدر فعالیت هام توی این دوره زیاد شد که چندین ماه در قسمت ارتباط با مشتریان پازلی کار می کردم و الان هم مدیر تولید محتوا هستم :) به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *