انتخاب رنگ مناسب puzzley.ir--1-اپلیکیشن-ساز-آنلاین-پازلی-puzzley
انتخاب رنگ مناسب
۳۰ بهمن، ۱۳۹۶
جشنواره ویژه عیدانه پازلی
۳۰ بهمن، ۱۳۹۶

کسب و کارها باید ترکیب مناسبی از بازاریابی و فروش داشته باشند.

در این مطلب تفاوت بازاریابی و فروش رو با هم بررسی می‌کنیم. دعوت می‌کنم با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

تفاوت بازاریابی و فروش در چیست و چگونه می‌توان این دو را ادغام کرد؟

این سوال بسیار مهمی است، چون ترکیبی از فروش و بازاریابی به صورت دقیق برای رشد موفق تجارت ضروری است. فروش یا فروش از طریق تعاملات بین فردی، جلسات یک یه یک، تماس تلفنی و شکبه‌سازی که شما در آن با چشم‌انداز و مشتریان درگیر هستید. بازاریابی شامل برنامه‌هایی می‌شود که شرکت برای رسیدن به چشم‌انداز انجام می‌دهد، مانند تبلیغات، روابط عمومی، نامه‌های مستقیم و غیره.

آیا می‌دانید برای اولین فروش به صورت متوسط ممکن است ۸ تماس یا بیشتر نیاز است؟ به این دلیل است که فعالیت‌های فروش از سرد به گرم منتقل می‌شوند و در زمانی که گرم شده باشند تلاش کمتری نیاز است.

تماس‌های مکرر با مخاطب منجر به آشنایی بیشتر با کسب و کار شما می‌شود. حال که مخاطب با شرکت شما آشنا شده است وقت فروش فرا می‌رسد.

در سراسر چرخه فروش، مخاطبین با استفاده از فروش و بازاریابی به چشم‌انداز خود نزدیک می‌کنید و وارد سطح بعدی می‌شوید. برای ایجاد یک کسب و کار موفق، شما باید یک برنامه ترکیبی از بازاریابی و فروش داشته باشید که هر سه مرحله خنک، گرم و داغ را پوشش دهد. در این بین ممکن است کارآفرینان راهکارهای ساده‌تر را انتخاب می‌کنند که این اشتباه است. ممکن است یک فرد خجالتی راهکار شبکه‌سازی که بسیار مهم است را کنار بگذارد. ممکن است شخصی از شبکه‌سازی به صورت مناسبی استفاده کند ولی به دلیل پشتیبانی بازاریابی نامناسب در چرخه فروش موفق نباشد.

برای جلوگیری از این اشتباهات شما باید چشم‌انداز خود را به دسته‌های سرد، گرم و داغ تقسیم کنید. سپس بهترین راهکار را برای هر دسته مشخص کنید. تاکیک‌هایی که می‌توانند به شما در فروش سرد کمک کنند، شبکه‌سازی، دعوت سرد، نمایش کسب و کار است، در صورتی که تاکتیک بازاریابی سرد، تبلیغات، روابط عمومی، سمینارها، تبلیغات ویژه و داشتن وبسایت می‌باشد.

 

 

منبع: entrepreneur
داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

1 Comment

  1. Avatarآرگان گفت:

    خوب بود اتفاقی از گوگل اومدم اینجا ولی خوب بود برای دوستم فرستادم اونم دنبالشه اونم بیاد ببینه

    ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود خداروشکر که راحت چیزی که میخواستم پیدا کردم

    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *