به‌روزرسانی جدید پازلی در مردادماه ۹۹-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 9
به‌روزرسانی جدید پازلی در مردادماه ۹۹
۸ شهریور، ۱۳۹۹
-آموزش صفحه‌ی آمار پرداخت -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 4
آموزش صفحه‌ی آمار پرداخت
۸ شهریور، ۱۳۹۹

در روش قبل در رابطه با علائم و روش‌هایی گفتیم تا راحت‌تر و دقیق‌تر بتوانید جستجوی سریع در گوگل را انجام دهید. برای استفاده از آن روش باید هنگام جستجو تمام علائم و موارد گفته شده را یاد بگیرید و به خاطر داشته باشید به دلیل اینکه به خاطر سپردن این تعداد از علائم و روش‌ها کار دشواری استدر این مطلب روش دیگری که به شما در جستجوی پیشرفته در گوگل کمک می‌کند را آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید به جای استفاده از روش قبل، از این روش استفاده کنید تا بتوانید جستجوی سریع در گوگل را تجربه، و نتایج مطلوبی را جمع‌آوری کنید. در ادامه مطلب با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

راه‌هایی برای جستجوی پیشرفته در گوگل:

در ابتدا باید کلمه‌کلیدی موردنظر را در گوگل سرچ کنید و بعد از آن از گزینه‌ی “settings -> advanced search” وارد صفحه‌ی جستجوی پیشرفته گوگل بشوید.
-جستجوی سریع در گوگل (روش دوم) -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1با استفاده از صفحه ” Advanced Search ” که در تصویر زیر نمایش داده شده است، می‌توانید جستجوی سریع در گوگل را تجربه کنید و با توجه به نتایج مطلوب و دقیقی که نمایش داده می‌شود، اطلاعات مفیدی جمع‌آوری کنید.
-جستجوی سریع در گوگل (روش دوم) -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 2فیلد “all these words” همان جستجوی ساده‌ای است که در گوگل انجام می‌دهید و می‌توانید کلمه‌کلیدی موردنظر را تایپ کنید و سرچ را انجام دهید. با تکمیل هر یک از فیلدهای این صفحه شما می‌توانید جستجوی سریع و موثری در گوگل داشته باشید.

۱- this exact word or phrase:

این قسمت معادل عملگر نقل‌قول عمل می‌کند و اگر عبارت‌ کلیدی را در این فیلد قرار دهید آن را داخل علامت نقل‌قول گذاشته و سرچ را انجام می‌دهد. در اینجا ترتیب کلمات مهم است و گوگل نتایجی را نمایش می‌دهد که دقیقا این عبارت در آن‌ها استفاده شده باشد در غیر این صورت کلمات عبارت را از هم جدا کرده و اجتماع نتایج جستجوی هر یک از آن‌ها را نمایش می‌دهد.

۲- any of these words:

این فیلد معادل عملگر ‘or‘ است. این عملگر نتایج بازیابی را به شدت افزایش و دامنه جستجو را گستردش می‌دهد اما باعث کاهش دقت بازیابی اطلاعات می‌شود به این صورت که اگر در این فیلد کلمه‌‌کلیدی را تایپ کنید اجتماع مطالبی را نمایش می‌دهد که عبارت کلیدی فیلد “all these words” و یا عبارت کلیدی این فیلد در آن‌ها استفاده شده است. به عنوان مثال اگر ‘فرهنگ ایران‘ را در فیلد اول نوشته و ‘هنر‘ را در این فیلد بنویسید و بعد جستجو را انجام دهید تمام مطالبی که مربوط به ‘هنر‘ و یا مربوط به ‘فرهنگ ایران‘ باشد را بازیابی کرده به صورت جداگانه نمایش می‌دهد.

۳- none of these words:

زمانی مناسب است از این فیلد استفاده کنید که به دنبال مطالبی هستید که یک کلمه خاص را نداشته باشند به عنوان مثال کلمه‌ی ‘جنگ جهانی‘ را داشته باشد اما کلمه‌ی ‘جنگ جهانی دوم‘ را نداشته باشد برای این منظور باید در فیلد اول عبارت جستجو را قرار دهید و در این فیلد ‘جنگ جهانی دوم‘ را تایپ کنید. گوگل به شما تمام جنگ‌های جهانی به جز ‘جنگ جهانی دوم‘ را نمایش خواهد داد.

۴- numbers ranging from:

زمانی که بخواهید سرچ در گوگل را در بین دو بازه خاص انجام دهید در این قسمت دو عدد موردنظر خود را وارد می‌کنید. به عنوان مثال می‌خواهید نتایجی را نمایش دهد که فقط بین بازه سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۴ باشد باید در یک فیلد ۱۹۱۲ و در فیلد دیگر ۱۹۱۴ را تایپ کنید.

۵- language:

گوگول به صورت پیش‌فرض مدارکی با همه زبان‌ها را برای شما بازیابی می‌کند و نمایش می‌دهد. اگر شما به دنبال مطالبی با زبان خاص هستید از این قسمت می‌توانید نوع زبان جستجوی خود را انتخاب کنید.

۶- region:

شاید گاهی به دنبال نتایجی باشید که در مکان مشخصی منتشر شده باشند یا مربوط به یک موقعیت مکانی خاصی هستند، با استفاده از این قسمت می‌توانید این محدودیت را روی جستجوی خود اعمال کنید.

۷- last update:

زمانی که برای شما مهم است جدیدترین مطالب را جمع‌آوری کنید یا زمان انتشار یا به‌روزرسانی مطالب برای شما اهمیت دارد، می‌توانید از این قسمت گزینه‌ی مورد‌نظر خود را انتخاب ‌کنید. به عنوان مثال می‌خواهید گوگل مطالبی را بازیابی کند که در ۲۴ ساعت گذشته منتشر شده‌اند پس این حالت را انتخاب می‌کنید و بعد جستجو را انجام می‌دهید.

۸- site or domain:

از این فیلد زمانی استفاده کنید که بخواهید مطالبی را از یک سایت مشخص بازیابی کنید. به این صورت که آدرس اینترنتی سایت را در این فیلد تایپ می‌کنید و بعد عبارت جستجوی خود را در فیلد اول می‌نویسید. در این حالت تمام مطالب سایت موردنظر که کلمه‌‌کلیدی شما در آن‌ها استفاده شده باشد بازیابی می‌شود.

۹- terms appearing:

این قسمت محل قرار گرفتن کلمه‌کلیدی در صفحه، را مشخص می‌کند. به عنوان مثال کلمه‌کلیدی بالای صفحه باشد یا در عنوان قرار گرفته باشد و… این قسمت به صورت پیش‌فرض روی حالت ‘کلیدواژه هر جای صفحه‘ تنظیم شده است و گوگل کلمه‌کلیدی شما را هر جای صفحه ببیند آن را بازیابی و به شما نتایج را نمایش می‌دهد. اما شما می‌توانید با توجه به خواست خود این گزینه را تغییر دهید.

۱۰- SafeSearch:

در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که گوگل نتایج را فیلتر کند و بعد به شما نمایش دهد، یا تمام نتایج موجود را بازیابی کند.

۱۱- file type:

زمانی که به دنبال نتایجی با فرمت‌های خاص هستید این گزینه به شما کمک زیادی می‌کند. به عنوان مثال به دنبال کتابی با فرمت پی‌دی‌اف هستید باید نام کتاب را در فیلد اول وارد کنید و بعد از این قسمت باید این فرمت را انتخاب و سرچ را انجام دهید.

با استفاده از برخی تنظیمات می‌توانید جستجوی خود را شخصی‌سازی کنید، برای این تنظیمات ابتدا باید از قسمت پایین صفحه‌ی جستجوی پیشرفته، روی گزینه‌ی “Customise your search settings” کلیک کنید. صفحه‌ی “search settings” مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

-جستجوی سریع در گوگل (روش دوم) -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 3

۱- SafeSearch Filters:

در این قسمت با فعال کردن تیک “turn on safe search” می‌توانید برای یک سرچ مطمئن فیلترهایی را داشته باشید. با این گزینه گوگل مطالبی را که مناسب نیست نمایش نمی‌دهد به عنوان مثال تصاویر و محتوای خشونت بار در بازیابی‌های شما نمایش داده نمی‌شود. در اینجا گوگل این را هم متذکر شده‌است که این حالت همیشه ۱۰۰٪ صحیح نیست اما شما می‌توانید از این گزینه استفاده و آن را فعال کنید.

۲- Results per page:

 شما با تنظیمات این بخش می‌توانید نتایج در هر صفحه را تنظیم کنید و تعداد نتایج بیشتری را در یک صفحه داشته باشید ولی هر چه در صفحه اول تعداد نتایج بیشتر شود سرعت بازیابی اطلاعات کاهش پیدا می‌کند.

در این قسمت تنظیمات دیگری هم هست که می‌توانید به دلخواه آن‌ها را تغییر دهید و در نهایت دکمه‌ی “save” را کلیک کنید تا تمام تغییرات شما ذخیره و اعمال شود.

گوگل به شما این امکان را می‌دهد که با جستجو کردن کلمات خاص بتوانید نتایج مناسبی را بدست آورید:

weather: معمولا برای اطلاع از وضعیت آب‌و‌هوای منطقه‌ای، افراد از سایت‌های متفاوتی استفاده می‌کنند که ممکن است نتایج درستی را بازیابی نکند برای این منظور گوگل این امکان را به شما داده است تا با استفاده از آن بتوانید از وضعیت آب‌و‌هوای منطقه موردنظر خود اطلاعات کسب کنید فقط کافی است که بعد از کلمه weather، نام شهر مورد نظر را تایپ کنید.
-جستجوی سریع در گوگل (روش دوم) -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 4time: از طریق گوگل زمان کشورهای مختلف را می‌توان بازیابی کرد. زمانی که این کلمه را در گوگل به همراه نام یک شهر یا منطقه بنویسید گوگل ساعت و تاریخ را در آن منطقه به شما نمایش می‌دهد.

convert currency: بسیاری از افراد با محاسبات ریاضی از طریق ماشین‌حساب خود تبدیل ارز را انجام می‌دهند اما گوگل این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی بتوانید تبدیل ارز را انجام دهید و مشکل انجام محاسبات به صورت دستی را نداشته باشید. برای این کار باید این کلمه را سرچ کنید و اطلاعات درخواستی را وارد کنید.

با استفاده از راه‌های ساده‌ای که بیان شد، شما می‌توانید مانند یک حرفه‌ای در گوگل جستجو کنید و به نتایج دقیق و دلخواه خود برسید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد و بتوانید جستجوی موثرتری در گوگل داشته باشید، منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

 

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *