-آموزش صفحه‌ی آمار پرداخت -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 4
آموزش صفحه‌ی آمار پرداخت
۱۵ شهریور، ۱۳۹۹
-امکانات گوگل همیشه در دسترس-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 21
امکانات گوگل همیشه در دسترس
۱۵ شهریور، ۱۳۹۹

تا حالا شده لوگوی کسب و کاری رو جایی ببینید و برای همیشه اون لوگو در ذهن‌تون موندگار بشه؟
در طراحی لوگو، موندگاری جز مهم‌ترین ویژگی‌هاست. در دنیای دیجیتال هر کسب و کاری نیاز به یک لوگو داره تا بتونه با استفاده از اون هویت تجاری خودش رو به مشتری‌ها نشون بده. اگر در ابتدای شروع کسب‌ و‌ کارتون سرمایه‌ای ندارید یک سایت آنلاین برای طراحی لوگو به شما کمک می‌کنه تا به راحتی بتونید لوگوی مورد نظرتون رو بسازید. در این مطلب می‌خوام یکی از سایت‌های ساخت لوگو رو بهتون معرفی و نحوه استفاده از اون رو آموزش بدم. در ادامه مطلب با من در بلاگ پازلی همراه باشید.

با سایت‌های طراحی لوگو می‌تونید یک آرم حرفه‌ای ایجاد کنید که قالب‌های متفاوتی رو با توجه به دسته‌بندی که انتخاب می‌کنید بهتون پیشنهاد می‌ده و با ارائه‌ی ابزارهای مناسب مثل پالت رنگی، فونت‌های متفاوت و اشکال مختلف می‌تونید اون لوگو رو برای خودتون شخصی سازی کنید.
یکی از سایت‌هایی که می‌تونید برای طراحی لوگو ازش استفاده کنید و من می‌خوام آموزشش رو براتون بگم سایت زیر هست، پس روی لینک زیر کلیک کنید تا با استفاده از این سایت و نرم‌افزار فتوشاپ(p30download) بتونید لوگوی خودتون رو بسازید:
brandcrowd
در این سایت می‌تونید لوگوهای متفاوتی رو جستجو کنید و ایده بگیرید. همونطور که در تصویر زیر می‌بینید با تایپ کردن کلمه‌ی کلیدی مورد‌نظرتون در کادر سفید و کلیک روی دکمه‌ی قرمز ” search logos ” می‌تونید نمونه لوگوهای زیبایی رو ببینید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley ‌۳اما اگر بخواین لوگوی مخصوص به کسب‌و‌کار خودتون رو بسازید باید از قسمت بالای سایت که در تصویر زیر می‌بینید در کادر سفید رنگ، نام برند یا کسب و کارتون رو بنویسید و بعد از اون روی دکمه‌ی قرمز ” make logos now ” کلیک کنید.

-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1بعد وارد صفحه زیر می‌شید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 5۱- edit: اگر هر کدوم از لوگوهای پیشنهادی این صفحه براتون جذاب بود می‌تونید انتخاب و ادیتش کنید، با کلیک روی این دکمه وارد صفحه‌ی ادیت همون لوگو می‌شید.
۲- business name: این قسمت همون اسم برندتون هست که در صفحه‌ی قبل تایپ کردید.
۳- keyword: در این قسمت می‌تونید کلمه‌ی‌ کلیدی کسب‌وکار‌تون رو وارد کنید تا زمان جستجو، لوگوهای بیشتر و مرتبط‌تر به کسب‌و‌کار شما رو بهتون پیشنهاد بده. بهتر هست که دسته‌بندی‌ که کسب‌و‌کارتون زیرمجموعه‌ی اون هست رو بنویسید.
۴- more: همونطور که در تصویر زیر می‌بینید در این قسمت می‌تونید با فیلتر بیشتری جستجوی خودتون رو انجام بدید. زمانی که روی “more” کلیک می‌کنید، می‌تونید گزینه‌هایی مثل رنگ (color)، فونت (font style)، استایل لوگو (logo style) رو مشخص کنید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 6

۵- create logos: بعد از اینکه اطلاعات رو وارد کردید این دکمه رو بزنید تا لوگوهای مرتبط‌تری با سلیقه‌تون نمایش داده بشن.
۶- account: اگر خواستید، می‌تونید در این سایت اکانت بسازید تا فرآیند طراحی لوگو رو ذخیره کنید.

بعد از اینکه دکمه‌ی “create logos” رو کلیک کردید لوگوهای متفاوتی رو براتون نمایش می‌ده، زمانی که لوگوی مطابق سلیقه‌تون رو پیدا کردید با کلیک روی دکمه‌ی “edit” برای طراحی لوگو وارد صفحه‌ی زیر می‌شید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 7۱- text: این قسمت برای تنظیمات نوشته‌های لوگوتون هست و با کلیک روی هر متن تنظیمات همون متن باز می‌شه و می‌تونید تنظیمات موردنظرتون رو انجام بدید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 8با استفاده از دکمه‌ی “add text” می‌تونید به لوگو، متن اضافه کنید. در این قسمت سبک فونت، اندازه فونت، رنگ، حاشیه و… رو می‌شه مطابق میل خودتون تغییر بدید. زمانی که روی قسمت رنگی کلیک کنید، می‌تونید رنگ موردنظر رو انتخاب کنید. پیشنهاد من برای شما انتخاب رنگ سفید هست تا بعد بتونید در نرم‌افزار فتوشاپ تغییرات رو بهتر اعمال کنید.
۲- layout: در این قسمت طبق تصویر زیر ۴ انتخاب دارید و می‌تونید با این گزینه‌ها حالت لوگوتون رو تغییر بدید مثلا متن رو بیارید بالای لوگو یا کنارش و…
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 9۳- background: در این قسمت می‌تونید رنگ پس‌زمینه لوگو رو تغییر بدید که پیشنهاد من برای این قسمت رنگ مشکی هست تا صفحه‌ی چهارخونه‌ی پس‌زمینه‌ی لوگو رو از بین ببره 🙂 اما اگر بخواین رنگ‌های دیگه‌ای رو بذارید، صفحه چهارخونه پشت لوگو می‌مونه.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 10۴- logo: در این قسمت می‌تونید رنگ قسمت‌های مختلف لوگو رو تغییر بدید. برای اینکه لوگو روی پس‌زمینه مشکی بهتر دیده بشه و بتونید راحت با نرم‌افزار فتوشاپ لوگو رو از پس‌زمینه جدا کنید باید تمام قسمت‌های لوگو رو رنگ سفید انتخاب کنید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 11 ۵- shape: با توجه به تصویر زیر با کلیک روی دکمه‌ی “add shape” می‌تونید اشکال مختلفی رو به لوگو اضافه کنید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 12-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 14
در تصویر بالا با استفاده از دسته‌بندی‌ها در بالای پنجره‌ی باز شده می‌تونید شکل مورد نظر خودتون رو انتخاب و دکمه‌ی “select shape” رو کلیک کنید و بعد رنگ‌‌ش رو سفید درنظر بگیرید.


۶-
در این قسمت گزینه‌های زیر از چپ به راست قرار دارد:
reset: تمام تغییراتی که اعمال کردید رو حذف و لوگو رو به حالت اول برمی‌گردونه.
undo: تغییرات رو یه مرحله به عقب می‌بره.
redo: تغییرات رو یه مرحله به جلو می‌بره.
delete: اگر بخواین متن یا قسمتی از لوگو رو حذف کنید باید اول اون رو انتخاب و بعد با استفاده از این گزینه اون رو حذف کنید.
layer: اگر بخواین آیتمی رو پشت لوگو قرار بدید یا برعکس، باید اون آیتم رو انتخاب کنید و از این قسمت تغییرات رو اعمال کنید.

خب حالا طرح لوگوی شما آماده‌ست و فقط باید با استفاده از اسکرین‌شات از صفحه عکس لوگو رو ذخیره کنید تا بتونید در نرم‌افزار فتوشاپ خروجی بگیرید.
چند راه برای عکس گرفتن از صفحه:

  • شما می‌تونید از نرم افزار soft98) fast stone capture) استفاده کنید و هر قسمتی از صفحه رو که خواستید، جدا کنید و عکس بگیرید و ذخیره کنید.
  • کلید “shift+printscreen” رو روی صفحه کلید بزنید و بعد در نرم‌افزار “past” ‌،”paint” کنید و با فرمت “jpeg” ذخیره کنید.
  • اگر ویندوز ۱۰ رو نصب دارید می‌تونید از نرم‌افزار “snipping tool” (که روی ویندوز نصب هست) استفاده کنید.

در نهایت تصویر زیر رو خواهید داشت.

-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 15

حالا باید عکس لوگو رو در نرم‌افزار فتوشاپ باز کنید. برای این کار باید در نرم‌افزار فتوشاپ گزینه‌ی “file -> open” و بعد از اون عکس لوگو رو انتخاب و “open” رو بزنید.
همینطور که در تصویر زیر می‌بینید عکس در فتوشاپ باز شده است.
در ابتدا باید از قسمت سمت راست روی لایه‌ی عکس و روی علامت قفل کلیک کنید تا قفل روی لایه برداشته بشه. بعد در نوار منوی بالای صفحه گزینه‌ی “select -> color range” رو انتخاب کنید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 17پنجره‌ی زیر برای شما نمایش داده می‌شه که باید:
۱- این قسمت رو تا درجه آخر ببرید.
۲- ماوس رو روی قسمت سفید لوگو قرار بدید و روی اون کلیک کنید تا قسمت‌های سفید عکس رو تشخیص بده.
۳- دکمه‌ی “ok” رو بزنید و بعد می‌بینید که قسمت‌های سفید لوگو انتخاب شدند.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 18
بعد دوباره در نوارمنوی بالا “select -> inverse” رو کلیک کنید این کار باعث می‌شه تمام قسمت‌های سیاه تصویر انتخاب بشن بعد روی صفحه کلید گزینه‌ی “delete” رو بزنید. تصویر زیر رو مشاهده می‌کنید.
-طراحی لوگو راحت‌تر از همیشه -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 19حالا باید دوباره از نوارمنوی بالا “select -> deselect” رو کلیک کنید تا از حالت انتخاب خارج بشه. حالا لوگوتون آماده‌ است تا هر رنگی بخواین بهش اضافه کنید.
اگر بخواین لوگو رو با رنگ خاصی که مدنظرتون هست، رنگ کنید با توجه به تصویر زیر، باید مراحل زیر رو انجام بدید:

۱- color picker: با کلیک روی این ابزار پنجره‌ی زیر براتون باز می‌شه که با استفاده از اون می‌تونید کد رنگ مورد نظرتون رو در قسمتی که نشون داده شده وارد کنید.
۲- magic wand tool: بعد از انتخاب رنگ این ابزار رو کلیک کنید تا بتونید با استفاده از اون، قسمت موردنظرتون در لوگو رو انتخاب و رنگش کنید. همزمان با این که دکمه‌ی “shift” رو روی صفحه کلید نگه‌داشتید باید ماوس رو بیارید روی قسمت‌های موردنظر و کلیک کنید تا بتونید انتخاب‌شون کنید بعد دکمه‌ی “delete” رو روی صفحه کلید بزنید تا رنگ سفید پاک بشه.
۳-paint bucket tool: با استفاده از این ابزار می‌تونید قسمت‌های انتخاب شده رو رنگ کنید. فقط کافیه بعد از انتخاب این ابزار روی لوگو کلیک کنید. بقیه قسمت‌های لوگو رو هم به همین روش می‌تونید رنگ کنید.
و در نهایت بعد از طی کردن مراحل طاحی لوگو، طرح شما آماده ست 🙂
فقط یادتون نره که باید ذخیره‌ش کنید پس مراحل زیر رو طی کنید:
طبق تصویر زیر از نوارمنوی بالای صفحه گزینه‌ی”file -> save as” رو کلیک کنید و پنجره‌ی زیر براتون باز می‌شه که از قسمت مشخص شده در سمت چپ می‌تونید محل ذخیره فایل رو انتخاب کنید و اگر بخواین فایل رو به صورت فوتوشاپ داشته باشید باید اون رو با فرمت psd ذخیره کنید(که به صورت پیشفرض همین حالت هست)،فقط کافیه دکمه‌ی “save” رو بزنید اما اگر بخواین فرمت دیگه‌ای رو انتخاب کنید باید از قسمت “save as type” فرمت رو انتخاب و بعد ذخیره کنید.(معمولا لوگوها رو با فرمت png و psd ذخیره می‌کنند)

کارتون عالی بود 🙂
حالا یاد گرفتید که به راحتی طراحی لوگو رو انجام بدید و هر رنگ و متنی که بخواین برای اون مشخص کنید.

همین الان می‌تونید وارد پنل کاربری‌تون بشید و از لوگوتون در ساخت اپلیکیشن استفاده کنید.
پنل کاربری پازلی

امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشه و منتظر شنیدن نظرات شما هستم.

 

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

4 Comments

  1. سلام و خسته نباشید. اپ عالی و کاربردی رو طراحی کردین. سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *