آموزش انتشار اپلیکیشن iOS در مارکت سیبچه
۲ بهمن، ۱۳۹۹
مدیریت گفتگوی سرنوشت‌ساز - ترفندهای مدیریت گفتگوهای حساس ۱
سه ابزار برای مدیریت گفت‌وگوهای سرنوشت‌ساز
۲ بهمن، ۱۳۹۹
نمایش همه

شش ترفند برای افزایش تاب‌آوری از طریق انعطاف‌پذیری

چطور انعطاف‌پذیر باشیم
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برای اینکه در برابر مشکلات کم نیاوریم و با وجود مشکلات در زندگی و کار موفق باشیم، بهتر است بدانیم چطور انعطاف‌پذیر باشیم. مهم‌ترین نکته برای انعطاف‌پذیرشدن این است که قبول کنیم بعضی چیزها قابل تغییر نیستند. بگذارید ساده بگویم مثل آب عمل کنیم، در رودخانه وقتی آب در مسیر خودش سنگی را می‌بیند، یا از روی آن رد می‌شود یا راهی از کنار آن سنگ پیدا می‌کند و به مسیر خودش ادامه می‌دهد.

در این مطلب می‌خواهم بگویم چطور انعطاف‌پذیر باشیم تا آرامش بیشتری در زندگی و محیط کار داشته باشیم.

چطور انعطاف‌پذیر باشیم؟

چطور انعطاف‌پذیری باشیم

  1. کمالگرایی‌مان را کنترل کنیم:

وقتی یک فرد کمالگرا باشیم دوست داریم همه چیز به نحو احسن انجام شود، این باعث می‌شود در برابر بعضی موارد انعطاف نداشته باشیم. اگر طبق عادت یا برنامه‌ریزی همیشه کاری را انجام می‌دهیم، مثلا هر روز قبل از اینکه سرکار برویم، خانه را مرتب می‌کنیم، می‌توانیم چند روز در هفته این کار را انجام ندهیم و به جای آن یک کار دیگر انجام دهیم.

  1. خودمان را بشناسیم و خلاق باشیم:

نقاط قوت و ضعف‌مان را شناسایی‌کنیم چون درصورت شناسایی آنها زمان مواجه‌شدن با یک چالش به جای ناامیدی و عقب‌نشینی، براساس توانایی‌ها و مهارت‌هایمان می‌توانیم راه‌حل خلاقانه‌ای انتخاب کنیم و انعطاف‌پذیرتر باشیم.

  1. خوش‌بین باشیم:

خوش‌بینی موتور انعطاف‌پذیری هست. وقتی خوش‌بین باشیم، شاد هستیم و با اطراف‌مان راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنیم. اگر مشکلی رخ دهد فرد خوش‌بین دنبال این هست که کجا می‌تواند کاری انجام دهد. دوست دارد کمک کند و اطلاعات جدید بدست بیآورد. در واقع خوش‌بینی ابزاری در خدمت انعطاف‌پذیری است.

  1. ذهن‌خوانی نکنیم:

ذهن‌خوانی قضاوت درباره احساس یا فکر دیگران بدون داشتن دلایل است و بیشتر براساس حدس است. مثلا در محیط‌ کار همکارمان حرفی را به ما می‌زند و ناراحت می‌شویم چون برداشت دیگری از آن حرف داشتیم. بهترین راه‌حل برای اینکه ذهن‌خوانی نکنیم، پرسیدن است. از طرف مقابل بپرسیم منظورشان چه بوده‌است که آن حرف را زدند تا اگر برای ما سوءتفاهمی پیش‌آمده حل شود.

  1. فاجعه‌سازی نکنیم:

فاجعه‌سازی نحوه ارزیابی ما از اتفاقی که رخ می‌دهد، است. به طور مثال در یک شرکت کارشناس فروش هستیم و درآمد خیلی خوب رشد نمی‌کند. اگر به این فکر کنیم که درآمد رشد نکند باعث می‌شود فلان اتفاق بیافتد و…. دچار فاجعه‌سازی شده‌ایم. اگرخوش‌بین باشیم به جای فاجعه‌سازی به این فکر می‌کنیم که چه کارهایی می‌توانیم برای حل مشکل انجام دهیم.

  1. قدردان و شکرگزار باشیم:

سعی‌کنیم در روابط‌مان با افراد، حتی با یک تشکر ساده، قدردانی کنیم. قدردانی‌کردن باعث می‌شود که روابط ما با افراد بهتر شود و روابط خوب باعث انعطاف‌پذیری می‌شود.

اگر دوست داریم روی خوش زندگی را ببینیم و از زندگی لذت ببریم، باید قبول کنیم که همه چیز را نمی‌توانیم تغییر دهیم. بهتر است در برابر مشکلات و اتفاقات روزمره خلاقانه عمل کنیم. باید به یاد داشته باشیم که برنامه‌ریزی‌کردن خیلی خوب است اما نه با چارچوب سخت و در نهایت بهتر است سعی کنیم همه را دوست داشته باشیم چون خوش‌بینی و روابط خوب با افراد، برای انعطاف‌پذیر‌شدن خیلی مهم و تاثیرگذار است.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطلب زیر را در مورد جنگ ناتمام مغز منطقی و واکنشی مطالعه کنید:

چرا نمی‌توانیم زمان‌مان را مدیریت کنیم؟

هانیه دادرس
هانیه دادرس
عاشق شنا و یادگیری هستم. نظم و خوش قولی خیلی برام مهمه و به همین خاطر من عضو تیم ارتباط با مشتری هستم تا مشتری بابت کاری که به من میسپاره خیالش راحت باشه.

1 Comment

  1. عالی بود مرسی از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *