هفت گناه نابخشودنی در حرف‌زدن-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
۷ گناه نابخشودنی در حرف‌زدن
۲۶ فروردین، ۱۴۰۰
چهار سوالی که باید زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار از خود بپرسید.-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
چهار سوالی که باید زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار از خود بپرسید.
۲۶ فروردین، ۱۴۰۰
نمایش همه

چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر

چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خانواده فقط داشتن پیوند خونی با دیگران نیست. هریک از ما که در ادارات، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و… فعالیت داریم، زمان زیادی را در محیط کار سپری می‌کنیم و قطعا همکاران ما در بخش‌های مختلف، اعضا خانواده دوم ما را تشکیل خواهند ‌داد. خانواده‌ای که نمی‌توان از تاثیرشان در کیفیت زندگی فردی و اجتماعی هر فردی چشم‌پوشی کرد. همان‌هایی که در روزهای صعود و یا سقوط از قله‌های زندگی‌مان درکنار ما هستند. با چند تکنیک ساده‌ می‌توان همدلی با خانواده دوم‌مان را افزایش داد. با رعایت این چهار نکته در روابط کاری می‌توانید با همکاران‌تان خانواده خود را بزرگ‌تر کنید.

  • به همکارتان پیشنهاد کمک دهید.

تصور کنید با حجم زیادی از کار روزانه مواجه هستید. هنوز قرار ملاقات‌های مدیرعامل را بررسی و تنظیم نکرده‌اید و خرمن پرونده‌های روز میزتان خودنمایی می‌کنند. این ذهن‌تان را آزرده‌ می‌کند که ده‌ها وظیفه جدید به شما محول می‌شود. همکار میز کناری‌تان همچون فرشته نجات به سراغ شما می‌آید و پیشنهاد کمک به شما می‌دهد. در این موقعیت ممکن است شما پیشنهاد همکارتان را رد کنید اما قطعا تصور شما نسبت به این فرد تغییر خواهد کرد و از او به عنوان ناجی در روزهای سخت یاد خواهید کرد. پس برای داشتن روابط کاری بهتر به همکارتان پیشنهاد کمک دهید.

  • نقاط مشترک با همکاران پیدا کنید.

وقتی با هریک از اعضا خانواده‌تان تعامل می‌کنید نقاط مشترک، نقاط قوت، نقاط ضعف، علایق و سلیقه آن فرد ملموس‌تر خواهد بود. بنابراین با همکاران‌تان تعامل داشته باشید و مانند چند موجود که از سیاره‌های دیگر درکنار هم جمع شده‌اند، نباشید. تعامل با دیگران باعث رشد هوش اجتماعی و اعتماد به نفس شما می‌شود.

  • نقاط قوت هر فرد را تحسین کنید.

پشت صورت‌های ماسک‌دار هر آدمی دختربچه یا پسربچه‌ای درحال دویدن، نقاشی‌کردن، آواز خواندن و… است. اگر از صدای زیبای این دختربچه یا از نقاشی و طرز صحبت‌کردن پسربچه کوچک اما بزرگ‌نما تعریف کنیم، قطعا برای بهبود این ویژگی تلاش بیشتری خواهند کرد و خستگی یک روز کاری را فراموش خواهند کرد.

  • مهربانی کنید به سادگی یک لبخند.

حتما مثال “قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود” را شنیده‌اید. اگر قطره‌ها روی هم جمع نشوند دریا را تشکیل نخواهند‌ داد. پس از مهربانی‌های کوچک مانند ریختن چای برای رفع خستگی، تقسیم بخشی از غذا با یک همکار، خرید بلیط سینما و….. غافل نشوید. با انجام این‌کار مهرو محبت‌تان را به رگ‌های همکاران تزریق کنید همانطور که این‌ کار را با اعضای خانواده‌تان انجام می‌دهید.

هر انسانی برای زندگی در محیط اجتماعی نیازمند داشتن دوستان است. با انجام این چهار نکته ساده می‌توان دایره شناخت خود را افزایش داد و به قول جناب سعدی مرده دل نباشیم. همانطور که حافظ می‌فرماید:

خلوت گزیده را به تماشا چه حاجت است چون کوی دوست هست به صحرا چه حاجت است

پس تا زمانی که دستی برای بخشیدن، لبی برای لبخند‌زدن، چشمی برای نگاه‌کردن، پایی برای گام برداشتن داریم خوشی‌های کوچک را از یکدیگر دریغ نکنیم.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطلب زیر را مطالعه کنید:

شش پند برای کار تیمی بهتر و ارتباط با هم‌تیمی

چطور انعطاف‌پذیر باشیم؟

مائده زرندی
مائده زرندی
همیشه دوست داشتم کارای زیادی رو امتحان کنم هرچی هیجانی و چالشی تر، بهتر! به نظرم آدما مثل یک کتابن میشه ازشون یاد گرفت. پازلی قسمتی از کتابخونه مو کامل کرد و پشتیبانی کتابخونه مو بزرگتر :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *