چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر
۲۹ فروردین، ۱۴۰۰
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت اول-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 9
راهنمای استفاده از گوگل‌میت – قسمت اول
۲۹ فروردین، ۱۴۰۰
نمایش همه

چهار سوالی که باید زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار از خود بپرسید.

چهار سوالی که باید زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار از خود بپرسید.-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
زمان مطالعه: 2دقیقه

برخی افراد کسب‌وکار خود را بدون درنظرگرفتن بسیاری از مسائل راه‌اندازی می‌کنند. البته ممکن است موفق هم بشوند. اما بهتر نیست که قبل از اینکه این میزان خطر کنیم یک سری سؤالات را از خودمان بپرسیم؟ ویژگی‌های کارآفرینان موفق در عصر دیجیتال تغییر چندانی نکرده است؛ هر کارآفرین در زمان شروع یک کسب‌وکار با چهار سؤال اساسی روبه‌رو است و باید قبل از خطرکردن به آن‌ها پاسخ دهد.
اگر به راه‌اندازی کسب‌وکار فکر می‌کنید؟ این چهار سؤال را از خود بپرسید.

آیا می‌توانید بدون پرداخت حقوق کار کنید؟

افرادی هستند که از تمام مهارت‌ها برای ایجاد یک کسب‌وکار عالی برخوردارند ولی آنها چنین کاری نخواهند کرد؛ چرا؟ چون این افراد شرایط کار بدون حقوق را ندارند. یعنی ترجیح می‌دهند جایی مشغول به کار باشند و حقوق دریافت کنند تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و مدتی بدون حقوق کار کنند.

آیا با شکست عمومی مشکلی ندارید؟

بیشتر شکست‌های ما خصوصی است و کسی خبردار نمی‌شود. اما شکست یک کسب‌وکار عمومی است و ما باید آمادگی تمسخر توسط افراد پیرامون‌مان را داشته باشیم. اگر در دبستان شلوار خود را خیس می‌کردیم و هم‌کلاسی‌هایمان به ما می‌خندیدند؛ شکست کسب‌وکار می‌تواند ۱۰۰ برابر بدتر باشد.

آیا فروش را دوست دارید؟

کلمه کارآفرین مترادف فروشنده است. فروش به افراد برای پیوستن به شرکت شما، فروش به آنها برای ماندن در شرکت شما، فروش به سرمایه‌گذاران و در نهایت فروش به مشتریان. فرقی نمی‌کند کسب‌وکار چیست؛ اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار را دارید باید در فروش خوب باشید.

فروش عبارت است از تماس با افرادی که نمی‌خواهند صدای شما را بشنوند، تظاهر به دوست داشت آنها، رفتار مناسب با آنها و سپس تماس مجدد با آنها.

آیا دارای مهارت‌های رفتاری مناسب هستید؟

موفقیت در یک شرکت بزرگ آسان نیست و به یک مجموع مهارت منحصربه‌فرد نیاز دارد. شما باید با دیگران خوب رفتار کنید، دچار بی‌عدالتی نشوید و از نظر سیاسی زیرک باشید تا موردتوجه قرار بگیرید. اگر مهارت کار در یک شرکت بزرگ را دارید، می‌توانید کارآفرین موفقی شوید. کارآفرینی برای افرادی که تجربه کار در شرکت‌های بزرگ را ندارند مانند مکانیزم بقا است.

داستان‌های زیاد از ترک تحصیل افراد شنیده‌ایم که عاشقانه به دنبال کارآفرینی رفته‌اند اما بهتر است زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار از خود این چهار سؤال را بپرسیم تا قبل از اینکه وارد قفس شیر شویم در مورد مهارت‌های خود اطمینان حاصل کنیم.

اگر می‌خواهید اطلاعاتی در مورد ‌کسب‌وکار بدست آورید، توصیه می‌کنم مطالب زیر را مطالعه کنید:

چگونه کسب و کارها از تحقیقات بازار استفاده می‌کنند؟

راهنمایی برای برندینگ کسب‌وکار

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *