سه ویژگی هم‌تیمی مؤثر- قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
سه ویژگی هم‌تیمی مؤثر
۹ اردیبهشت، ۱۴۰۰
چگونه تصمیم‌گیری را راحت کنیم؟-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
چگونه تصمیم‌گیری را راحت کنیم؟
۹ اردیبهشت، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 6 دقیقه

گوگل‌میت دو کاربرد دارد ایجاد تماس تصویری به‌عنوان مدیر و شرکت در تماس تصویری به عنوان یک شرکت‌کننده. در مورد نحوهٔ کار هر دو کاربرد در مطلب قبل صحبت کردم و در این مطلب قصد دارم بیشتر به آموزش آشنایی محیط کار گوگل‌میت بپردازم.

آشنایی با محیط کار گوگل‌میت

در ابتدا باید روی لینک سایت کلیک کنید تا تصویر زیر را مشاهده کنید.
لینک سایت: meet.google.com

راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2 زمانی که روی دکمهٔ “new meeting” کلیک کنید، سه گزینه‌ای که در تصویر زیر مشخص شده است را مشاهده می‌کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3 گزینهٔ ۱ و ۳ را در آموزش قسمت اول توضیح دادم و در این مطلب محیط کار گوگل‌میت به آموزش گزینهٔ دوم می‌پردازم.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت – قسمت اول

ایجاد جلسه در لحظه (Start an instant meeting)

زمانی که روی این دکمه کلیک کنید مستقیماً وارد صفحهٔ ارتباط تصویری می‌شوید که به سه بخش تقسیم شده است:

۱. قسمت اول: پاپ‌آپ your meeting’s ready
۲. قسمت دوم: نوار مشخص شده در پایین صفحه
۳. قسمت سوم: آیکون‌های سمت راستراهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید در سمت چپ صفحه یک پاپ‌آپ نمایش‌داده‌شده است که برای به اشتراک گذاشتن جلسه با دیگران است.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5 ۱.add others: شما می‌توانید افراد را به جلسه‌ای که ساختید اضافه کنید. اگر ایمیل همهٔ شرکت‌کنندگان را دارید از طریق این دکمه می‌توانید ایمیل افراد را وارد کنید و لینک برای ایمیل آن‌ها ارسال می‌شود. با کلیک روی این دکمه تصویر زیر را مشاهده می‌کنید که می‌توانید در کادر مشخص شده ایمیل فرد را تایپ کنید و یا از قسمت suggestها ایمیل فرد موردنظر را انتخاب کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 6

۲. لینک: شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌ای که در تصویر مشخص شده است لینک را کپی کنید و برای شرکت‌کنندگان جلسه لینک را بفرستید تا آن‌ها با کلیک روی لینک بتوانند به جلسه اضافه شوند. برای اضافه‌شدن به تماس تصویری می‌توانید مطلب قسمت اول را مطالعه کنید.
زمانی که شرکت‌کننده‌ای بخواهد به جلسه وارد شود پاپ‌آپ زیر برای شما نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید ورود شرکت‌کننده را قبول یا رد کنید. برای ورود شرکت‌کننده دکمهٔ “Admit” (قبول) و برای ردکردن شرکت‌کننده دکمهٔ “Deny entry” (رد) را کلیک کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 7

۲. قسمت دوم: نوار مشخص شده در پایین صفحه

راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4 در این نوار شما موارد زیر را مشاهده می‌کنید:
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 8

۱. meeting details: اگر پاپ‌آپ “your meeting’s ready” را بستید و لینک جلسه را دوباره نیاز داشتید، می‌توانید از طریق این دکمه به لینک دسترسی داشته باشید. کافی است روی آن کلیک کنید و بعد از آن روی دکمهٔ کپی بزنید تا لینک را در اختیار داشته باشید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 9

۲. دکمهٔ microphone: دکمهٔ قطع و پخش صدا است که با استفاده از آن می‌توانید صدای خود را پخش کنید یا ببندید. یکی از کاربردهای آن در جلسات با تعداد شرکت‌کنندهٔ زیاد است که افراد بتوانند میکروفون خود را قطع کنند و فقط یک نفر صحبت کند.
۳. قطع تماس: با کلیک روی این دکمه شما از تماس خارج می‌شوید و صفحهٔ زیر را مشاهده می‌کنید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 10 زمانی که روی دکمهٔ “Rejoin” کلیک کنید دوباره به جلسه برمی‌گردید. کاربرد این دکمه زمانی است که شما به‌اشتباه دکمهٔ قطع تماس را کلیک کردید و می‌خواهید دوباره به جلسه بازگردید.
زمانی که روی دکمهٔ “return to home screen” کلیک کنید به صفحهٔ اول سایت گوگل‌میت بازمی‌گردید.
۴. دکمهٔ camera: این دکمه برای قطع و وصل‌کردن تصویر است. بعضی اوقات شما شرایط تماس تصویری را ندارید و دوربین خود را قطع کنید.
۵. turn on caption: در بعضی موارد نیاز است که شما توضیحاتی برای جلسه بدهید به‌عنوان‌مثال عنوان جلسه چیست و سخنران آن چه کسی است و یا هر توضیح دیگری که لازم باشد. برای این کار می‌توانید از این دکمه استفاده کنید.
۶.present now: در برخی جلسات یک فرد می‌خواهد فایلی را ارائه دهد و یا در لپ‌تاپ خود مواردی را به افراد نشان دهد. در این حالت با استفاده از این دکمه می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید از داخل لپ‌تاپ‌تان ارائه دهید.
راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 11

 • ۱. your entire screen: با استفاده از این دکمه می‌توانید همان صفحه‌ای را که باز دارید برای دیگران نمایش دهید و به اشتراک بگذارید. زمانی که روی این دکمه کلیک کنید صفحهٔ زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید صفحه‌ای که در آن هستید را از پنجره انتخاب کنید و بعد دکمهٔ “share” را بزنید.
  راهنمای استفاده از گوگل‌میت - قسمت دوم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 12
 • ۲. A window: با استفاده از این دکمه می‌توانید فقط پنجره‌ای را که مدنظرتان است برای دیگران به اشتراک بگذارید. زمانی که روی این دکمه کلیک کنید صفحهٔ زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید پنجرهٔ موردنظر را انتخاب کنید و بعد دکمهٔ “share” را بزنید.
 • ۳. A tab: با استفاده از این دکمه می‌توانید تب موردنظرتان را که در کروم باز کرده‌اید برای دیگران به اشتراک بگذارید. زمانی که روی این دکمه کلیک کنید صفحهٔ زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید تب موردنظر را انتخاب کنید و بعد دکمهٔ “share” را بزنید.

۷. دکمهٔ تنظیمات: زمانی که روی این دکمه کلیک می‌کنید گزینه‌های زیر برای شما نمایان می‌شود.

 • ۱.:whiteboard شما می‌توانید از طریق این دکمه “”jamboard گوگل که یک تخته سفید است، را باز کنید و با افراد داخل جلسه به اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم به تخته سفید دسترسی داشته باشند و هر چه را که روی آن می‌نویسید، مشاهده کنند.
 • ۲.change layout : زمانی که روی این دکمه کلیک می‌کنید پنجره‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که حالت‌های مختلف چیدمان تصاویر را مشخص کرده است که می‌توانید هرکدام که موردنیاز شما است را انتخاب کنید.
 • ۳.full screen: زمانی که روی این دکمه کلیک کنید، می‌توانید صفحه را به‌صورت کامل داشته باشید.
 • setting: با استفاده از این دکمه می‌توانید تنظیمات صدا، میکروفن، دوربین و… را انجام دهید.

قسمت سوم: آیکون‌های سمت راست

در این قسمت شما چند دکمه مشاهده می‌کنید که هرکدام کاربردی دارند.
۱. در این قسمت تصویری که دوربین از شما نمایش می‌دهد را مشاهده می‌کنید.
۲. این قسمت ساعت را نشان می‌دهد.
۳. با کلیک روی این قسمت صفحهٔ چت (گفتگو) از سمت راست باز می‌شود و همهٔ افراد می‌توانند در این قسمت با هم‌ صحبت کنند. توجه داشته باشید که این گفتگوها برای همه افراد نمایش داده می‌شود.
۴. با استفاده از این دکمه می‌توانید لیست شرکت‌کنندگان را مشاهده کنید. با کلیک روی این دکمه پنجرهٔ کنار صفحه برای شما باز می‌شود.
با توجه به تصویر بالا:

۱. شما از این قسمت مجددا می‌توانید به‌صورت دستی افراد را به جلسه اضافه کنید.
۲. با استفاده از دکمهٔ میکروفن می‌توانید صدای شرکت‌کننده‌ای را که می‌خواهید قطع و وصل کنید.
۳. زمانی که روی این دکمه کلیک کنید دو گزینه برای شما نمایش داده می‌شود:

 • ۴. Pin to screen: با استفاده از این دکمه می‌توانید افراد مورد نظر را پین کنید. بیشتر زمانی کاربرد دارد که شرکت‌کنندگان زیاد هستند و می‌خواهید چند نفر پین کنید و در صدر لیست داشته باشید.
 • ۵. Remove from meeting: می‌توانید فرد موردنظر را از جلسه خارج کنید.

خب قسمت دوم آموزش ابزار گوگل‌میت به پایان رسید. امیدوارم مطلب مفیدی برای شما باشد و بتوانید به‌راحتی از محیط کار گوگل‌میت استفاده کنید.

 

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

4 Comments

 1. AH R گفت:

  چقدر امکانات زیادی داره!

 2. کاربر مهمان گفت:

  امکانات زیادی داره واینکه به نظرم GOOGLE MEETخیلی از نظرکاربری هم خیلی خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *