مراحل فروش خدمات از کتاب Selling the invisible - اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 2
مراحل فروش خدمات از کتاب Selling the invisible
۲۷ تیر، ۱۴۰۰
دو روش ساده برای بالابردن امنیت حساب‌ تلگرام - اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 3
دو روش ساده برای بالابردن امنیت حساب‌ تلگرام
۲۷ تیر، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 5 دقیقه

با همه‌گیری ویروس کرونا درصد زیادی از مشاغل مسیر دورکاری را در پیش گرفتند. بدون شک سلامت هم‌تیمی‌هایمان برای ما در پازلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و از شروع پاندمی کرونا پازلی هم سمت‌وسوی دورکاری به خودش گرفت. مسیر دورکاری ما چندین ماه طول کشید و در این راه هر روز چالش‌های جدیدی را تجربه کردیم و پیداکردن راه‌حل برای حل چالش‌ها، آن هم‌ زمانی که کسی تجربه چندانی در این زمینه نداشت ما را به سمت آزمون و خطا سوق داد. این مطلب نتیجه تجربه‌ای است که در این مدت کسب کرده‌ایم و تصمیم گرفتیم تجربه خود را با شما هم شریک شویم.

در ابتدای کار در جدیدی را باز کردیم که از احتمالات و هیولاهای پشت در خبری نداشتیم!
کارتیمی نیازمند هماهنگی‌های مداوم افراد است و عملاً با کار از خانه، بزرگ‌ترین و اولین چالشی که با آن مواجه شدیم هماهنگ‌کردن افراد تیم با یکدیگر بود!
برای مثال تیم پشتیبانی و فروش به‌صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط بودند و نمی‌توانستند تاریخچه مکالمات با مشتریان را به‌صورت آنی در اختیار سایر همکاران بگذارند در نتیجه مشتریان مجبور بودند در صورت لزوم اطلاعاتی که یک‌بار به یکی از اعضای تیم توضیح دادند را در تماس جدید به‌صورت مجدد برای نماینده پشتیبانی جدید توضیح بدهند.
یکی از سؤالاتی که در ابتدای کار برای ما مطرح شد این بود که آیا بازدهی تیم‌ها کاهش خواهد داشت؟
ما یک‌قدم از محیط کار و صدها قدم از همکاران‌مان دور شده بودیم.

روزهایی را برای حضور تیم‌ها در هفته تعیین کنید.

دورکاری به‌صورت مداوم، مشکلات متعددی را به همراه دارد و احتمال موفقیت آن کم است. اینکه یک نیرو به‌صورت دائمی در محیط کار نباشد مسائل و تبعات زیادی به همراه خواهد داشت. درصورتی‌که به هر دلیلی دورکار هستید روزهایی را برای حضور افراد هر تیم به‌صورت محدود در زمان کرونا با رعایت تمامی نکات در نظر بگیرید. برای نمونه در پازلی افراد تیم پشتیبانی روزهای یکشنبه و اعضای تیم فروش روزهای سه‌شنبه به‌صورت حضوری کار را ادامه می‌دادند تا به‌صورت رودررو تعاملی با یکدیگر داشته باشند و چند روز گذشته را با یکدیگر مرور کنند و برای هفته پیش‌رو برنامه‌ریزی کنند.

تا می‌توانید فاصله بالشت از میز کارتان را افزایش دهید.

کار را در رختخواب شروع نکنید. برای داشتن تمرکز بالاتر سعی کنید پس از بیدارشدن از خواب مطابق یک روتین صبحانه میل کنید و لباس مناسب محیط کار بپوشید. شرایط محیط کار را در بخشی از خانه برای خود شبیه‌سازی کنید. کار را به‌تمامی بخش‌های خانه وارد نکنید. مغز ما نسبت به محیط انجام یک کار شرطی می‌شود. در صورتی که در تخت شروع به کار کنید به‌احتمال زیاد پس از گذشت مدتی به خواب فرو خواهید رفت!
این مورد برای تیم ارتباط با مشتری اهمیت بالایی دارد، مبادا در ابتدای روز درحالی‌که قهوه به دست، خمیازه می‌کشید تماس مشتری را پاسخ دهید.

چند هندوانه با هم بلند نکنید.

یکی از معضلاتی که زمان کار در خانه با آن مواجه می‌شویم ازدست‌دادن تمرکز است. تصور کنید در حال کار هستید و کتابی که از شب قبل ناتمام گذاشتید به شما چشمک می‌زند و یا حتی نهار روی گاز است و هرچند دقیقه به ساعت خود نگاه می‌کنید تا به غذا سر بزنید. یا برای صحبت با همکارتان وارد تلگرام می‌شوید و به‌صورت هم‌زمان با نوتیفیکیشن‌های متعدد از سایر دوستان‌تان مواجه می‌شوید. تمامی این موارد طبیعی و قابل پیش‌بینی است پس نگران نباشید.
اگر کارتان نیازمند تعامل با دیگر اعضای تیم است و نیاز دارید که به‌سرعت با هم تعامل کنید، بهتر است از یک نرم‌افزار مخصوص این کار استفاده کنید نه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان شخصی‌تان.
سعی کنید در شروع روز ساعت کارهای خود را مشخص کنید. برای مثال از ساعت ۸ الی ۱۰ به کارتان رسیدگی کنید و سپس ۳۰ دقیقه استراحت کنید و بر روی کارهای خانه تمرکز کنید. به‌صورت کلی برای تمامی فعالیت‌های خود زمان دقیقی مشخص کنید و تا حدامکان متمرکز باشید.

ارتباط، ارتباط، ارتباط

همکاران ما سهم بزرگی در رضایت شغلی و محیط کار ما دارند. اکنون‌که نمی‌توانیم در کنار هم چای بخوریم و یا ناهار را با هم باشیم، یافتن راه‌های جدید برای برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌ها مهم است
به شما توصیه می‌کنم از یکی از روش‌های زیر Slack ،Skype ،Email برای ارتباط با هم‌تیمی‌هایتان استفاده کنید تا به‌صورت حداکثری با یکدیگر هم سو باشید. یکی از چالش‌های ما در زمان دورکاری تفاوت زمان کاری همکاران بود. شما به‌صورت قطع نیاز دارید تا از دسترس‌بودن و نحوه برقراری ارتباط با سایر اعضای تیم مطلع باشید. در ابتدای دورکاری راه‌حلی برای حل این چالش پیدا کنید. برای مثال هنگامی‌که مشغول کار بودیم در هر تیم، در اپلیکیشن Slack آنلاین بودیم تا دیگران از زمان کارکردن ما مطلع شوند.
حفظ ارتباطات اهمیت بالایی دارد. تیم شما همیشه باید بدانند که روی چه چیزی کار می‌کنید و بالعکس شما نیز باید بدانید که تیم شما در حال کار برروی چه موارد هستند.

خیرالامور اوسطها

میانه‌رو باشید. اگر در خانه بمانید، احتمالاً وسوسه می‌شوید تا کمی بیشتر کتاب بخوانید، فیلم ببینید و یا حتی آشپزی کنید و یا حتی بدتر! ممکن است وسوسه بشوید تا تمام روزکار کنید و کارهای عقب‌مانده‌تان را انجام دهید که صد البته هیچ اشکالی متوجه شما نیست. اما گاهاً این حواس‌پرتی‌ها می‌تواند تمرکز شما را از کارکردن دور کند و یا کار زیاد از سلامت روح و روان شما خواهد کاست. برقراری تعادل بین کار و زندگی شما یکی از چالش‌های زمان دورکاری است. سعی کنید تمام زمان خودتان را با کار پر نکنید و یا برعکس! بهتر است تا این حواس‌پرتی‌ها را کنترل کرده و زمان کارکردن و زمان تفریح خود را مشخص کنید. مراقب باشید دچار اهمال‌کاری نشوید.

اطرافیانتان را درک کنید.

چالشی که درصد زیادی از همکاران شما با آن مواجه هستند، تداخل کار با زندگی شخصی آن‌ها در زمان دورکاری است. در هنگام دورکاری شما در محیط خانه و همراه با سایر اعضا خانواده هستید، گاهاً سایر اعضا در خانه هنگامی‌که شما به سکوت احتیاج دارید مشغول فعالیت‌های دیگری هستند.
درک متقابل در این موارد به کمک شما می‌آید، همان‌طور که شما نیاز به سکوت دارید و از سایرین می‌خواهید برای شما مزاحمتی ایجاد نکنند، گاهاً اعضا خانواده شما نیز به شما احتیاج دارند و یا نیاز به انجام وظایف خود دارند. در این موارد آن‌ها را درک کنید این موضوع بسیار طبیعی و معمول است.
همین موضع‌گیری را در رابطه با همکاران‌تان نیز اجرا کنید، درصورتی‌که در میان جلسه فرزند همکارتان وارد اتاق شده و یا صدایی می‌شنوید سخت‌گیری نکنید و با لبخند جلسه را ادامه بدهید.

بعضی از ما با دورکاری راحت‌تریم و بعضی از ما ترجیح می‌دهیم در کنار سایر همکاران‌مان کار کنیم. با وجود بیماری منحوس کرونا به‌ناچار مجبور به تحمل این شرایط شدیم. دوستانی را می‌شناسم که در این روزها چندین مهارت جذاب به رزومه خودشان اضافه کردند و درعین‌حال در کار نیز پیشرفت کرده و حتی زمان بیشتری به خود و خانواده خود اختصاص دادند. جذابیت این چالش‌ها در همین است. واکنش ما به مسائل، به حوادث جهت می‌دهد و تأثیر زیادی در زنگی ما، دارند. پس بخش اعظمی از آن به خود شما بازمی‌گردد تا روزهای روشنی در دورکاری بسازید.

توصیه‌های پازلی‌ها برای شما

محمدحسین مدیر محصول پازلی: از نظر من مهم‌ترین نکته در هنگام دورکاری رعایت تناسب بین کار و زندگی شخصی است. خود را غرق در کار و یا غرق در تفریح نکنید. کشیدن این مرز یکی از سخت‌ترین کارها در زمان کار از خانه است.
حسین مدیر تیم فنی پازلی: من در زمان دورکاری هر روز با لباس کار پشت مانیتور می‌نشستم و بخش مشخصی از خانه را مخصوص کار در نظر گرفته بودم. همین تغییر کوچک تمرکز من را تا حد بسیار زیادی بالا برد.
مصطفی عضو تیم محتوا پازلی: برای من دورکاری مشابه وقتی بود که یک گرگ بخواهد از خانه به شکار برود. به نظر من دورکاری مخالف طبیعت کار است و دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود به باشگاه بروم و ساعت‌ها روی تردمیل بدوم.
فائزه از تیم پشتیبانی پازلی: برای من سختی‌های دورکاری بسیار بیشتر از مزیت‌های آن بود. در تیم پشتیبانی ما نیاز به تعامل مستقیم با یکدیگر و تیم فنی داشتیم و بخش زیادی از زمان ما به تماس با سایر اعضا تیم می‌گذشت.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم و کارتیمی هستید توصیه می‌کنم مطالب زیر را مطالعه کنید:

۳ ویژگی بازیکن تیمی مؤثر

۳ شخصیت مختلف در تیم و نحوه همکاری با آن‌ها

چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر

فاطمه محسنی
فاطمه محسنی
بیست و اندی ساله و دانشجوی ادبیات انگلیسی ام ، از بچگی عاشق یادگرفتن زبان های جدید بودم و هنر و ادبیات بیشتر از هر چیزی توی دنیا منو ذوق زده میکنه . تو یه دنیای موازی ممکنه یه معلم ، پزشک ، روانشناس، نویسنده ویا حتی کتاب فروش باشم ولی الان با تمام توانم کنار شما پازلی هام و دوستتون دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *