راهنمای کار از خانه (دورکاری)-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
راهنمای کار از خانه (دورکاری)
۳۱ تیر، ۱۴۰۰
به‌روزرسانی جدید پازلی در تیرماه ۱۴۰۰ -اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 8
به‌روزرسانی جدید پازلی در تیرماه ۱۴۰۰
۳۱ تیر، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چطور می‌توان مطمئن شد که فرد دیگری غیر از ما به حساب تلگرام‌‌مان دسترسی ندارد؟ امروزه بیش از ۱۴ میلیون ایرانی عضو تلگرام هستند و افزایش محبوبیت تلگرام بین کاربران، منجر به افزایش محبوبیت آن در بین هکرها و شیادان نیز شده است. با اجرای دو روش ساده می‌توانید از هک‌شدن حساب تلگرام خود جلوگیری کنید.

۱. مطمئن شوید فقط خودتان در حال استفاده از حساب تلگرام‌تان هستید.

به‌ازای هر دستگاهی که به ‌حساب تلگرام شما دسترسی دارد، یک نشست فعال در این نرم‌افزار ثبت می‌شود. برای دیدن نشست‌های فعال کافی است یکی از دو مسیر زیر را دنبال کنید:

  • منوی “تنظیمات” روی گزینه “دستگاه‌ها” کلیک کنید.
  • از منوی “تنظیمات” روی گزینه “حریم خصوصی و امنیت” کلیک کرده و در صفحه جدید روی گزینه “نشست‌های فعال” کلیک کنید.

در صفحه‌ی نشست‌ها می‌توانید فهرست تمامی دستگاه‌هایی که به تلگرام شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. برای اطمینان از اینکه هیچ‌کس غیر از خودتان نمی‌تواند به تلگرام‌تان دسترسی داشته باشد روی گزینه “پایان‌دادن به‌تمامی نشست‌های دیگر” کلیک کنید. با این کار غیر از دستگاهی که با آن در حال انجام تنظیمات هستید، سایر دستگاه‌ها از حساب تلگرام‌تان خارج خواهند شد. بخش نشست‌های فعال را می‌توانید به‌صورت دوره‌ای چک کنید تا دستگاه اضافه یا مشکوکی در لیست شما نباشد.
دو روش ساده برای بالابردن امنیت حساب‌ تلگرام - اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 1

۲. تأیید دومرحله‌ای را فعال کنید.

برای ورود به حساب تلگرام، بعد از واردکردن شماره موبایل‌تان یک کد تأیید برای شما پیامک می‌شود. یکی از روش‌های مرسوم هک تلگرام ورود از طریق دزدیدن کد تأییدی است که به تلفن شما پیامک شده است. راه‌های مختلفی برای دزدیدن این کد تأیید وجود دارد. ممکن است وقتی تلفن خود را برای تعمیر برده‌اید و یا در یک مکان عمومی برای چند لحظه آن را رها کرده‌اید، فردی کد تأیید را از روی تلفن شما برداشته و پیامک آن را پاک کند یا ممکن است یک هکر از طریق بدافزاری به پیامک‌های شما دسترسی پیدا کند.

برای جلوگیری از این‌که افراد بتوانند به‌راحتی و تنها با داشتن کد تأیید به حساب تلگرام شما دسترسی پیدا کنند، می‌توانید تأیید دومرحله‌ای ورود را تنظیم کنید. با فعال‌کردن تأیید دومرحله‌ای یک رمز عبور برای حساب تلگرام‌تان تعیین می‌کنید. با فعال‌سازی این رمز عبور یک مرحله به پروسه ورود به حساب‌کاربری اضافه می‌شود. ازاین‌پس بعد از واردکردن کد تأیید، واردکردن رمز عبورتان نیز الزامی خواهد شد.
برای فعال‌سازی تأیید دومرحله‌ای کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:
منوی تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > کلیک‌کردن روی “غیرفعال” در بخش امنیت.
دو روش ساده برای بالابردن امنیت حساب‌ تلگرام - اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 2

مصطفی لطفی
مصطفی لطفی
عاشق برنامه نویسی، رباعیات خیام و ورزش شنا هستم. همچنین به تکنولوژی های جدید مخصوصا در حوزه موبایل علاقه مندم و در مورد آن ها مطالعه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *