آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 15
آشنایی با محیط‌کار گوگل‌کلندر
۷ مرداد، ۱۴۰۰
ایجاد رویداد در گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 14
ایجاد رویداد در گوگل‌کلندر
۷ مرداد، ۱۴۰۰
نمایش همه

آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴

آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴- اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 3
زمان مطالعه: 2 دقیقه

۴۰۴، داستان صفحه‌ای که پیدا نشد. در این مطلب می‌خواهم یک داستان کوتاه درباره صفحه ۴۰۴ و درسی که از آن گرفته‌ام را تعریف کنم. اما برای شروع خوب است بدانیم که صفحه ۴۰۴ چیست؟

صفحه ۴۰۴ چیست؟

۴۰۴ یعنی اختلال عملکرد در صفحات وب. این در واقع یک صفحه وب پیش‌فرض است برای زمانی که جوابی برای درخواست ما پیدا نمی‌شود و صفحه ۴۰۴ به ما نمایش داده می‌شود. وقتی با آن روبه‌رو می‌شویم یک حس شکست به ما دست می‌دهد. اگر همین الان کمی به این موضوع فکر کنید، واقعا برخورد با ۴۰۴ آزاردهنده است. چون دقیقا مثل یک ارتباط از هم پاشیده است و در این لحظه باید فکر کنید ۴۰۴ از کجا آمده است.
۴۰۴ هم یک عضوی از خانواده خطاها است.
آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴- اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 1
این خطا در هر سایت بزرگ و کوچک یافت می‌شود و یک تجربه جهانی است.
آنچه مدیر هر کسب‌وکاری باید از سئو بداند. – صفحه ۴۰۴- اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 2
صفحه ۴۰۴ به شما می‌گوید که تلاش‌تان بی‌نتیجه بوده است. این تجربه جالبی نیست، مخصوصا زمانی که به طور متوالی با این خطا مواجه شوید. شما انتظار دارید وقتی یک صفحه وب را پیدا می‌کنید نتیجه دلخواه خود را در آن بیابید و ۴۰۴ به یکباره تمام ذوق شما را برای رسیدن به نتیجه از بین می‌برد.

چطور حس بد ۴۰۴ را کم‌رنگ کنیم؟

صفحات ۴۰۴ به یک مسابقه تبدیل شده‌اند. هر سایتی به روشی سعی در بهبود تجربه کاربر در زمان برخورد با این صفحه، دارد. به‌عنوان مثال وب‌سایتی با نمایش جملات الهام‌بخش این حس را کم‌رنگ کرده است. وب‌سایت دیگری با قراردادن ویدئویی با مضمون برخورد با صفحه ۴۰۴ این حس را کم‌رنگ‌تر می‌کند.
این مسابقه جذاب باعث شده تا وب‌سایت‌ها به صفحات ۴۰۴ به دید یک فرصت نگاه کنند. شما می‌توانید با بهبود تجربه مشتری در برخورد با صفحات ۴۰۴ از این فرصت استفاده کنید و کاربر را در وب‌سایت خود نگه‌دارید.
شما باید سعی کنید ابتدا درد مواجهه با این صفحه را در کاربر کم کنید و سپس بهترین پیشنهاد را به کاربر ارائه کنید. برخی وب‌سایت‌ها کاربر را به صفحه اصلی سایت خود منتقل می‌کنند که این همیشه راه‌حلی مناسب نیست.
می‌توانید یک سری پیشنهاد برای کاربر در نظر بگیرید تا برحسب نیاز یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

چطور صفحات ۴۰۴ وب‌سایت را پیدا کنیم؟

ابزارهای مختلفی وجود دارند که به ما در پیداکردن این صفحات کمک می‌کنند. اما مفیدترین ابزارها google webmaster tools و screaming frog است که به شما کمک می‌کنند این صفحات را پیدا کنید و بهترین فرآیند را برای آن‌ها انجام دهید.

برگرفته از: وب‌سایت TED

 

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *