پنج درس مهم از کتاب قدرت عادت - اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی - puzzley.ir 2
پنج درس مهم از کتاب “قدرت عادت”
۲۴ مرداد، ۱۴۰۰
هفت روش برای داشتن یک مکالمه خوب-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
هفت روش برای داشتن یک مکالمه خوب
۲۴ مرداد، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 5 دقیقه

با استفاده از گوگل‌کلندر می‌توانید جلسات گروهی تیم خود را مدیریت کنید و مشکلاتی از قبیل تداخل‌ها یا اختلال در جلسات و … را کاهش دهید. همچنین می‌توانید از گوگل‌کلندر استفاده شخصی داشته باشید و برنامه‌های خود را تنظیم کنید و با دیگر افراد آن را به اشتراک بگذارید. در آموزش قبل با تنظیمات عمومی آشنا شدید و در این مطلب می‌خواهم استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر را آموزش بدهم.

این سری آموزش‌ها در پنج قسمت آماده شده است:

کار با گوگل‌کلندر به‌صورت فردی:

بعد از ورود به سایت گوگل‌کلندر برای استفاده فردی از آن باید از قسمت لیست تقویم‌ها در سمت چپ کلندر، استفاده کنید.
استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1در تصویر بالا لیست تقویم‌ها را می‌توانید، ببینید و مدیریت نمایش تقویم‌ها از این قسمت انجام می‌شود. تیک هر تقویم که زده شده باشد، شما می‌توانید برنامه‌های مربوط به همان تقویم را مشاهده کنید.
تقویم اول که به نام خودتان است، تقویم اصلی کارهای شماست. اما تقویم‌های دیگر مانند Birthday، Reminder،  Tasks و… از جمله تقویم‌هایی هستند که گوگل به‌صورت پیش‌فرض برای شما اضافه کرده است. به‌عنوان‌مثال اگر بخواهید تولدهای مهم را در تقویم Birthday اضافه کنید باید تیک بقیه تقویم‌ها را بردارید و بعد مانند اضافه‌کردن هر رویداد به تقویم که در آموزش قسمت دوم یاد گرفتید، تولدها را در تقویم وارد کنید. بعد زمانی که تیک تقویم خود را بزنید، تولدها را در بین برنامه‌های روزانه  خود مشاهده خواهید کرد. اگر فرد فراموش‌کاری هستید این کار باعث می‌شود تولد عزیزان‌تان را فراموش نکنید.
اگر نمی‌خواهید از این تقویم‌ها استفاده کنید، می‌توانید از بخش تنظیماتی که در قسمت پنجم آموزش داده خواهد شد، آن‌ها را حذف کنید.

کار با گوگل‌کلندر به‌صورت تیمی:

برای استفاده  تیمی از تقویم گوگل می‌توانید یک تقویم ایجاد کنید تا بتوانید تمام کارهای افراد گروه را مدیریت کنید.
برای این کار باید از قسمت “other calender” اقدام کنید. زمانی که روی علامت + کلیک کنید منوی زیر برای شما نمایش داده می‌شود.
استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2 روی هر گزینه‌ای کلیک کنید صفحه  تنظیمات برای شما باز می‌شود.

در ادامه‌ی این قسمت به آموزش بخش “add calender” در تنظیمات می‌پردازم.
استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4

۱. افزودن تقویم فرد دیگر به لیست تقویم‌ها (subscribe to calender)

استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5این قسمت برای زمانی است که می‌خواهید تقویم افراد تیم را به تقویم شرکت خود یا هر تقویم دیگری اضافه کنید. برای این کار نیاز است فرد موردنظر به شما اجازه دهد پس باید برای او دعوت‌نامه ارسال کنید.
Add calendar: در این فیلد می‌توانید ایمیل فرد موردنظر را وارد کنید تا برای او دعوت‌نامه ارسال شود.
فرد در ایمیل خود پیام شما را مشاهده می‌کند که باید روی لینک مشخص شده در تصویر کلیک کند.
استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 6 بعد از کلیک روی این لینک پنجره‌ای برای فرد طبق تصویر زیر، نمایش داده می‌شود.
استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 7 در این پنجره به فرد اطلاع داده شده که این ایمیل می‌خواهد به تقویم تو دسترسی داشته باشد. اگر فرد بخواهد قبول کند، می‌تواند از قسمت “permissions” دسترسی این ایمیل را مشخص کند و زمانی که دکمه  “send” را بزند تقویم برای ایمیل شما ارسال می‌شود و در لیست تقویم‌های دیگر نمایش داده می‌شود. همچنین ایمیل شما به قسمت “Share with specific people” در بخش تنظیمات تقویم فرد اضافه خواهد شد.
در مورد این بخش از تنظیمات در آموزش پنجم صحبت خواهیم کرد.
اگر فرد به شما اجازه دسترسی داد شما می‌توانید در قسمت تقویم‌های دیگر خود برنامه  او را مشاهده کنید. این حالت برای زمانی کاربرد دارد که به‌عنوان‌مثال شما نمی‌خواهید افراد تیم تقویم شرکت را ببینند اما شما می‌خواهید تقویم آن‌ها را مشاهده کنید. به‌عنوان‌مثال شرکت پازلی این درخواست را برای ایمیل افراد تیم ارسال کرده است و آن‌ها به پازلی اجازه دسترسی داده‌اند. در تصویر زیر برنامه‌های تمام افراد تیم را به طور هم‌زمان مشاهده می‌کنید. مدیر تقویم شرکت می‌تواند همه تداخل‌ها و وقت‌های آزاد افراد را ببیند و جلسه  موردنظر را در زمان آزاد افراد ایجاد کند.

۲. ایجاد یک تقویم جدید (create new calender)

در این قسمت برای ایجاد تقویم باید عنوان تقویم، توضیحات و منطقه زمانی را مشخص کنید و بعد دکمه “create calender” را بزنید تا تقویم جدید برای شما ایجاد شود. به‌عنوان‌مثال شما مدیر یک شرکت هستید، می‌توانید این تقویم را برای شرکت خود ایجاد کنید و از افراد بخواهید که در تقویم‌های خود به تقویم شرکت شما دسترسی دهند. در این صورت شما می‌توانید برنامه‌های اعضا تیم شرکت را در این تقویم داشته باشید و جلسات را به‌خوبی تنظیم و مدیریت کنید.

۳. تقویم مناسبت‌های مهم (browse calenders of intrest)

از این قسمت می‌توانید تقویم مناسبت‌های خاص را به لیست تقویم‌ها اضافه کنید و زمانی که تیک آن را در لیست بزنید روی تقویم‌های که در لیست تیک خورده‌اند، به شما نمایش داده می‌شوند. به‌عنوان‌مثال می‌خواهید تقویم مناسبت‌ها و تعطیلات اسلامی را داشته باشید از این قسمت می‌توانید “Muslim Holidays” را اضافه کنید.

۴.اضافه‌کردن از طریق آدرس (From URL)

این قسمت زمانی کاربرد دارد که شما ایمیل مرتبط به تقویمی که می‌خواهید آن را اضافه کنید، نداشته باشید. باید فرد لینک تقویم خود را به شما بدهد و شما در این قسمت لینک را وارد کنید و دکمه  “add calender” را بزنید. اینکه فرد باید لینک تقویم خودش را از کدام قسمت بردارد و به شما بدهد را در مطلب بعد آموزش خواهم داد.

آموزش استفاده شخصی و تیمی از گوگل‌کلندر به پایان رسید و شما می‌توانید هم به‌صورت گروهی و هم فردی از تقویم گوگل استفاده کنید. امیدوارم آموزش مفیدی برای شما باشد و بتوانید با کمک سری آموزش‌های گوگل‌کلندر به‌راحتی از این ابزار استفاده کنید.

سری آموزش‌های گوگل‌کلندر را می‌توانید با استفاده از نقشه‌ راه دنبال کنید.
درصورت بازنشدن صفحه‌ی آموزش و مواجهه با خطای ۴۰۴ در نقشه راه زیر باید منتظر بمانید. مطالب طبق زمانبندی به مرور تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ روی بلاگ منتشر می‌شوند. 🙂

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *