به‌روزرسانی جدید پازلی در مردادماه ۱۴۰۰-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 10
به‌روزرسانی جدید پازلی در مردادماه ۱۴۰۰
۱۱ شهریور، ۱۴۰۰
۱۹ کانال جذب مشتری – بازاریابی ویروسی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4
۱۹ کانال جذب مشتری – بازاریابی ویروسی
۱۱ شهریور، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 4 دقیقه

این کتاب پنج اختلال در کار تیمی و علل اساسی سازمانی و شکست تیم را بررسی می‌کند. زبان این کتاب بسیار روان است و به‌صورت داستان‌گونه‌ای این ۵ اختلال در کار تیمی را بیان می‌کند. داستان از شرکتی مستقر در دره سیلیکون که دچار مشکلات عظیمی است، شروع می‌شود که پایه و اساس کار تیمی در آن رعایت نمی‌شود و مدیر جدید سعی در اصلاح این موارد دارد. او با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است اما به آرامی موفق می‌شود به همکاران خود نشان دهد که کار تیمی برای غلبه بر هرگونه مشکلی در سازمان، تأثیرگذار است. زمانی که کتاب را می‌خوانید کاملا می‌توانید فضای داستان را حس کنید و عملکرد هر یک از افراد گروه را از دید خود بررسی کنید. در این مطلب به خلاصه‌‌ی نکات این کتاب می‌پردازم.

پنج اختلال در کار تیمی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1 رتبه کتاب: ۴.۷ از ۵
تعداد رای: ۸۶۰۳۵
نویسنده: پاتریک لنچیونی
تعداد صفحات: ۲۵۶ صفحه
دسته‌بندی: کسب‌وکار، کارتیمی
لینک گودریدز: The five disfuntions of a team a leadership fable

کتاب پنج دشمن کار تیمی

این کتاب به چگونگی ایجاد تیمی با عملکرد خوب می‌پردازد. عملکردی مشارکتی، منسجم، مشتاق و جذاب مستلزم انضباط شخصی، شجاعت و استقامت است.

دشمن اول: عدم اعتماد

اختلال اول بی‌اعتمادی اعضای تیم به یکدیگر است. زمانی که افراد در گروه به یکدیگر اعتماد نداشته باشند از آسیب‌پذیری در میان جمع می‌ترسند. این باعث می‌شود که افراد ضعف‌ها و خطاهایشان را پنهان کنند. باید در تیم همه افراد به هم اعتماد کامل داشته باشند تا راحت عقایدشان را بازگو کنند بدون اینکه ترس از قضاوت‌شدن داشته باشند و نظر یکدیگر را بپذیرند. برای رفع این اختلال می‌توانید نقاط ضعف و قدرت خود را در گروه مطرح کنید. جلسه‌ای ترتیب دهید و از هر یک از افراد گروه بخواهید، یک نقطه‌ ضعفی که فکر می‌کند به گروه آسیب می‌زند، و یک نقطه‌ی قوت که باعث موفقیت گروه می‌شود را از ویژگی‌های خود بیان کند. بهتر است ابتدا مدیر گروه شروع کند تا یخ بقیه افراد باز شود. این باعث می‌شود که افراد نقاط ضعف و قوت یکدیگر را بپذیرند و در نقاط ضعف به یکدیگر کمک کنند. شاید نقطه‌ی ضعف یک نفر، نقطه‌ی قوت دیگری باشد در نتیجه این دو نفر می‌توانند به یکدیگر کمک کنند.
نکات زیر را در رفع این اختلال در کار تیمی رعایت کنید:

  • نقاط ضعف و اشتباهات را بپذیرید.
  • از یکدیگر کمک بخواهید و ریسک کنید.
  • سؤالات و اطلاعات مربوط به حوزه مسئولیت افراد را بپذیرید.
  • مهارت‌ها و تجربیات یکدیگر را ارزیابی کنید.
  • وقت و انرژی خود را بر روی موضوعات مهم متمرکز کنید.
  • اشتباه خود را بپذیرید و بدون تأمل معذرت‌خواهی کنید.
دشمن دوم: ترس از مشاجره

بی‌اعتمادی باعث به‌وجودآمدن دشمن دوم می‌شود که به آن ترس از مشاجره می‌گویند. در تیم‌هایی که بی‌اعتمادی حاکم باشد امکان برخورد صادقانه نظر و عقاید از بین می‌رود و جای آن را بحث‌های لفافه‌دار و اظهارنظرهای جانب‌دارانه می‌گیرد. افراد باید با یکدیگر بحث‌های گروهی مفیدی داشته باشند که منجر به یک تصمیم درست در مورد سازمان شود. اکثر افراد از بحث‌ها فرار می‌کنند و عصبانیت خود را سرکوب می‌کنند. در صورتی که هر یک از اعضای تیم باید بتواند در فضای اعتماد صحبت کند و نظرات خود را ارائه دهد.

دشمن سوم: عدم تعهد

نبود بحث‌های مفید، زمینه‌ساز مشکل دیگری می‌شود که آن عدم تعهد است. اگر افراد نتوانند در بحث‌ها و جلسات به‌راحتی نظر و تصمیم خود را بیان کنند به‌ندرت پیش می‌آید که به تصمیماتی که گرفته می‌شود متعهد باشند هرچند که ممکن است در جمع تظاهر به پذیرش تصمیم‌ها کنند. بگذارید افراد در بحث‌ها به‌راحتی نظر خود را بیان کنند.

دشمن چهارم: اجتناب از پاسخگویی (عدم مسئولیت‌پذیری)

نبود تعهد و مشارکت واقعی، باعث می‌شود که افراد در برابر کاری که انجام می‌دهند یا در برابر کم‌کاری‌های خود پاسخگو نباشند. بدون داشتن یک برنامه مشخص، اعضای تیم نسبت به رسیدن به نتیجه احساس تعهد و مسئولیت نمی‌کنند. برای رفع این اختلال در کار تیمی باید از افراد بخواهید که لیست کارهایی را که انجام دادند و کارهایی که نتوانستند انجام دهند را با خود به جلسات بیاورند و در جلسات برای تمام کارهایی که انجام نشده است از آن‌ها دلیل بخواهید و همچنین دلیل کارهایی را که توانسته‌اند انجام دهند را از آن‌ها جویا شوید. اگر اعضای تیم یکدیگر را مسئول بدانند این اختلال به آرامی رفع می‌شود.

دشمن پنجم: عدم توجه به نتایج

در بیشتر موارد هر یک از افراد در تیم می‌خواهند قهرمان شوند. هر یک از منافع فردی خود مانند پیشرفت شغلی را در اولویت اهداف تیم قرار می‌دهد. این مسئله مانع رسیدن تیم به اهدافش می‌شود. برای رفع این اختلال هر یک از افراد باید روی نتایج کارها برای رسیدن به اهداف تیم تمرکز کند. افراد باید بدانند که در تیم‌های قدرتمند هیچ کسی خوشحال نمی‌شود مگر اینکه همه در تیم موفق شوند.

شاید این مدل، ساده به نظر بیاید چون واقعا ساده است دست‌کم در قالب تئوری، اما در عمل بی‌نهایت دشوار است زیرا آنقدر به نظم و پشت کار نیاز دارد که کمتر تیمی ظرفیت تحمل آن را دارد. شاید تصور کنید که این پنج اختلال در کار تیمی مشخص هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت جداگانه رفع کرد. اما در واقع آن‌ها به هم پیوسته هستند و نمی‌توانید آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید. هر کدام از این موارد می‌توانند باعث شکست یک کار تیمی شود.
امیدوارم مطلب مفیدی برای شما باشد و ترغیب شوید این کتاب را مطالعه کنید.

برای مطالعه کتاب‌های بیشتر به مطالب زیر مراجعه کنید:

چهار کتابی که قبل از هدایت شبکه‌های اجتماعی خود باید خوانده باشید.

انگیزه: راهکاری نو برای خلق دنیایی نو

پنج درس مهم از کتاب “قدرت عادت”

سه کتاب حیاتی در مورد استراتژی سازمان

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *