۱۹ کانال جذب مشتری – تبلیغات آفلاین-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3
۱۹ راه جذب مشتری – تبلیغات آفلاین
۲۲ مهر، ۱۴۰۰
۱۹ راه جذب مشتری –بازاریابی محتوا-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
۱۹راه جذب مشتری – بازاریابی محتوا
۲۲ مهر، ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوگل‌فرم یکی از ابزارهای گوگل است که برای مدیریت نظرسنجی‌ها و ایجاد فرم استفاده می‌شود. این ابزار تحت وب است و می‌توانید فرم‌های متنوعی را با آن بسازید و با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. در این آموزش قصد دارم به آموزش آشنایی با گوگل‌فرم بپردازم.

درباره گوگل‌فرم:

با گوگل‌فرم می‌توانید به‌سرعت یک فرم آماده کنید و برای هم‌تیمی‌های خود یا افراد موردنظر ارسال کنید. با گوگل‌فرم می‌توانید فرم نظرسنجی، فرم پایان‌نامه، فرم استخدام و یا هر فرم دیگری که بخواهید را ایجاد کنید. ازآنجایی‌که گوگل‌فرم به گوگل‌شیت متصل می‌شود شما تمام داده‌ها و پاسخ‌های فرم را به‌صورت جامع و کامل در گوگل‌شیت دارید و آنلاین‌بودن آن باعث می‌شود که شیت همیشه آپدیت باشد و همچنین می‌توانید از پاسخ‌ها خروجی اکسل داشته باشید و روی داده‌های به‌دست‌آمده تحلیل انجام دهید.

چند نمونه از قابلیت‌های گوگل‌فرم:

  • ایجاد انواع فرم‌های مختلف
  • استفاده از عکس و ویدئو و.. در فرم
  • اشتراک‌گذاری با افراد
  • استفاده از فرم‌های آماده و اعمال تغییرات روی آن‌ها
  • استفاده از سؤالات فرم‌های دیگر
  • ذخیره پاسخ‌ها در گوگل‌شیت و تحلیل آن‌ها
  • ایجاد فرم‌های چندمرحله‌ای
  • و…

چطور از گوگل‌فرم استفاده کنم؟

برای استفاده از گوگل‌فرم وارد لینک روبه‌رو شوید: https://docs.google.com/forms/u/0/

آموزش آشنایی با گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1بعدازاین که وارد لینک سایت شدید، صفحهٔ زیر را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید از تمپلیت‌های آماده گوگل‌فرم استفاده کنید اما در این آموزش می‌خواهیم یک فرم ایجاد کنیم. پس‌روی گزینهٔ “blank” کلیک کنید.
آموزش آشنایی با گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2صفحه‌ای که در ابتدا مشاهده خواهید کرد عنوان و توضیحات است که در تصویر زیر مشخص شده است.
۱. untitle form: در این قسمت عنوان فرم را وارد کنید.
۲. description: اگر فرم شما شرایط خاصی دارد و یا به توضیحات اضافه‌ای نیاز دارد می‌توانید در این قسمت آن‌ها را تایپ کنید.
۳. add question: طبیعتاً فرم شما لیستی از سؤالات را شامل می‌شود که با استفاده از این قسمت می‌توانید به فرم خود، سؤال اضافه کنید. در قسمت دوم مفصل به این بخش می‌پردازم.
۴. import questions: در برخی موارد شما یک گوگل‌فرم آماده دارید و می‌خواهید از چند سؤال آن استفاده کنید. برای این کار باید فرم را import کنید و بعد سؤالات موردنظر را انتخاب کنید تا به فرم جدید شما اضافه شود.
۵. add a title & description: اگر بخواهید برای فرم خود قسمت‌های مختلف با سؤالات متفاوت داشته باشید احتمالاً برای هر قسمت نیاز به‌عنوان و توضیحات دارید که می‌توانید از این قسمت آن‌ها را اضافه کنید. کاربرد این قسمت بیشتر برای فرم‌های چند قسمتی یا چند صفحه‌ای است.
۶. add image: از این قسمت در فرم می‌توانید عکس اضافه کنید.
۷. add video: همچنین می‌توانید در فرم خود ویدئو هم داشته باشید و از این قسمت آن را وارد کنید.
۸. add section: بعضی از فرم‌ها چند صفحه‌ای یا چندمرحله‌ای هستند و می‌توانید از این قسمت صفحه یا بخش به فرم خود اضافه کنید.

در این قسمت شما فقط با محیط کار گوگل‌فرم آشنا شدید و در قسمت‌های بعد بیشتر در مورد ایجاد فرم و تنظیمات آن صحبت خواهم کرد.
امیدوارم آموزش آشنایی با گوگل‌فرم برای شما مفید باشد و با استفاده از نقشه راه ادامه آموزش‌ها را دنبال کنید.

درصورت بازنشدن صفحه‌ی آموزش و مواجهه با خطای ۴۰۴ در نقشه راه زیر باید منتظر بمانید. مطالب طبق زمانبندی به مرور تا تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۰ روی بلاگ منتشر شوند. 🙂

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *