پنج درس برای ساختن محیط‌کاری سالم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
پنج درس برای ساختن محیط‌کاری لذت‌بخش
۱۶ آبان، ۱۴۰۰
چطور با همکاران بی‌ادب خود رفتار کنیم؟-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
چطور با احمق‌ها همکار باشیم؟
۱۶ آبان، ۱۴۰۰
نمایش همه

آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم

آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 11
زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمانی که شما با گوگل‌فرم یک فرم ایجاد کردید و تنظیمات آن انجام شد باید آن را با افراد موردنظر به اشتراک بگذارید. همچنین بعد از اینکه برای افراد ارسال کردید و به آن پاسخ دادند باید بتوانید به پاسخ‌ها دسترسی داشته باشید. در آموزش قبل در مورد تنظیمات فرم صحبت شد و در این مطلب می‌خواهم اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم و استفاده از پاسخ‌ها را به شما آموزش دهم.

اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم

بعد از اینکه فرم را تکمیل کردید و تنظیمات هر قسمت را اعمال کردید وقت آن است که فرم را در اختیار دیگران قرار دهید تا به آن پاسخ دهند. برای به اشتراک گذاشتن فرم باید وارد سایت گوگل‌فرم و صفحهٔ فرم موردنظر شوید و در سمت راست صفحه دکمهٔ “send” را کلیک کنید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1 بعد از آن پنجرهٔ زیر برای شما نمایش داده می‌شود. طبق تصویر زیر از سه روش می‌توانید فرم را منتشر کنید:

  • ۱. ارسال ایمیل
  • ۲. انتشار لینک
  • ۳. انتشار توسط لینک embed
    آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4
۱.ارسال ایمیل:

طبق تصویر بالا در این بخش باید فیلدها را تکمیل کنید:
To: ایمیل افرادی را که می‌خواهید برای آن‌ها این فرم را ارسال کنید، باید در این فیلد وارد کنید.
Subject: اگر موضوع دیگری غیر از عنوان فرم را مدنظر دارید، می‌توانید این فیلد را تغییر دهید.
Message: متن ایمیلی که برای افراد ارسال می‌شود را در این قسمت تایپ کنید.
Add collaborators: اگر بخواهید غیر از خودتان فرد دیگری به فرم دسترسی داشته باشد و بتواند در آن تغییری ایجاد کند، می‌توانید از این قسمت فرد را اضافه کنید. به عبارتی با افزودن فرد به فرم، ادمین دیگری غیر از خودتان برای فرم تعیین کرده‌اید.
در نهایت دکمهٔ send را کلیک کنید.

۲. انتشار لینک:

با استفاده از این قسمت می‌توانید لینک را کپی کنید و برای افراد موردنظر ارسال کنید. اگر بخواهید لینک را به‌صورت کوتاه شده داشته باشید تیک shorten url را بزنید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3

۳. انتشار توسط لینک embed

اگر بخواهید فرم را در سایت یا اپلیکیشن منتشر کنید باید از این لینک استفاده کنید. می‌توانید لینک embed این فرم را کپی کنید و در کدهای خود قرار دهید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2

سربرگ پاسخ‌ها در گوگل‌فرم

پس از اینکه فرم را منتشر می‌کنید افراد به آن پاسخ خواهند داد و پاسخ‌های آن ثبت می‌شود. برای این‌که بتوانید پاسخ‌ها را مشاهده کنید باید به سربرگ پاسخ‌ها مراجعه کنید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5در این سربرگ طبق تصویر زیر، پاسخ‌ها را به سه شکل می‌توانید مشاهده کنید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 9

۱. Summary: در این حالت می‌توانید سؤال‌ها و جواب‌های همهٔ افراد را مشاهده کنید.
۲. Question: در این حالت ترتیب چینش بر اساس سؤالات است. پاسخ همهٔ افراد به سؤال اول نمایش داده می‌شود و بعد باید به سؤال دوم مراجعه کنید تا پاسخ‌های افراد را ببینید.
آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 10۳. Individual: در این حالت بر اساس افرادی که فرم را تکمیل کرده‌اند پاسخ‌ها نمایش داده می‌شود. به‌عنوان‌مثال ابتدا پاسخ سؤالات آقای ایکس به‌صورت کامل نمایش داده می‌شود و بعد باید برای مشاهده پاسخ‌های نفر بعد شمارنده را تغییر دهید.
۴. گوگل‌شیت: برای اینکه پاسخ‌ها در یک فایل گوگل‌شیت ذخیره شود باید از این قسمت آن را ایجاد کنید. روی این دکمه کلیک کنید و اگر می‌خواهید فایل شیت جدید ایجاد شود گزینهٔ اول را انتخاب کنید اگر می‌خواهید پاسخ‌ها روی یک شیت قدیمی ذخیره شوند باید آن را انتخاب کنید. در نهایت دکمهٔ create را بزنید.
۵. تنظیمات: از این قسمت می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید.

  • Get new notification for new response: زمانی که این قسمت را فعال کنید هر فردی که به فرم پاسخ دهد برای شما نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
  • Download responses: می‌توانید تمام پاسخ‌ها را دانلود کنید.
  • Print all responses: با این دکمه می‌توانید از پاسخ‌ها پرینت داشته باشید.
  • Delete all responses: با این دکمه هم می‌توانید تمام پاسخ‌ها را حذف کنید.

۶. دکمهٔ حذف و دکمهٔ پرینت: با استفاده از این دکمه می‌توانید پاسخ‌ها را تک‌به‌تک حذف یا پرینت کنید.

آموزش سربرگ پاسخ‌ها و اشتراک‌گذاری در گوگل‌فرم به پایان رسید و حالا شما می‌توانید با استفاده از ابزار گوگل‌فرم، فرم موردنظر خود را ایجاد کنید و تنظیمات آن را انجام دهید و با افراد به اشتراک بگذارید و در نهایت پاسخ افراد را داشته باشید و روی آن‌ها تحلیل انجام دهید.
شما می‌توانید با توجه به نقشه راه زیر به تمام قسمت‌های آموزش گوگل‌فرم دسترسی داشته باشید.

شکیبا قهوه‌چی
شکیبا قهوه‌چی
همیشه شکیبا هستم با یک لبخند بزرگ روی لبم :) اکثر اوقات کارها،افکار و احساساتم رو می‌نویسم و از نوشتن خسته نمیشم برای همین وارد پازلی شدم که از این استعدادم استفاده کنم و محتوا تولید کنم :) به طراحی UI/UX علاقه دارم و توی این زمینه درحال یادگیریم.همیشه سعی میکنم که کاری که بهم سپرده می‌شه رو درست و دقیق انجام بدم.کتاب خوندن رو دوست دارم مخصوصا خوندن شعرهای فاضل نظری :) عاشق نقاشی، شنا و موسیقیم و از رنگ‌ها انرژی می‌گیرم برای همین هر چیزی که رنگی باشه رو دوست دارم و چشم قلبی میشم.دست من باشه همینجوری اینجا براتون از خودم می‌نویسم :d ولی اینجا کاراکترهاش محدوده هاهاهااااا :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *