چطور با همکاران بی‌ادب خود رفتار کنیم؟-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 1
چطور با احمق‌ها همکار باشیم؟
۲۳ آبان، ۱۴۰۰
اتصال درگاه آیدی‌پی
۲۳ آبان، ۱۴۰۰
نمایش همه

چهار کتابی که قبل از هدایت شبکه‌های اجتماعی خود باید خوانده باشید.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اکنون‌که درصد زیادی از جمعیت دنیا آنلاین هستند، شاهد آنیم که چطور شرکت‌ها، سیاست‌مداران، خیریه‌ها و… هر روزه در شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به اهداف‌شان به افکارعمومی جهت می‌دهند. اگر می‌خواهیم سهمی از این بازی داشته باشیم، باید قواعد آن را یاد بگیریم. در این مطلب با کتاب‌های برتری که به ما قواعد بازی شبکه‌های اجتماعی را آموزش می‌دهند آشنا می‌شویم.

معرفی کتاب در مورد شبکه‌های اجتماعی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 2۱. ایده عالی مستدام

رتبه کتاب: ۳.۹۶ از ۵
تعداد رأی: ۷۸۰۰۰
تعداد صفحات: ۲۹۱ صفحه
نویسنده: چیپ هیث، دن هیث
لینک گودریدز: Made to Stick

چرا بعضی از ایده‌ها در ذهن افراد می‌مانند و بعضی دیگر به‌سرعت فراموش می‌شوند؟ هر ایده برای ماندگاری و نفوذ در یک‌کلام باید ساده، غیرمنتظره، ملموس، معتبر، احساسی و روایی باشد. این کتاب شش فصل دارد که در هر فصل یکی از این موضوعات را شرح می‌دهد. این کتاب به‌صورت منسجم، مرتب، و با مثال‌های بسیار مناسب و مرتبط یک چک‌لیست به شما ارائه می‌کند تا با استفاده از آن ایده خود را تبدیل به یک ایده‌ی ماندگار کنید. خواندن این کتاب برای هرکسی که حرفی برای زدن دارد، مخصوصا اهالی کسب‌و‌کار ضروری است.

معرفی کتاب در مورد شبکه‌های اجتماعی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 3۲. بهم اعتماد کن، من دارم دروغ میگم

رتبه کتاب: ۳.۸۹  از ۵
تعداد رأی: ۸۶۸۳
نویسنده: دنیل اچ‌. پینک
تعداد صفحات: ۲۸۸ صفحه
نویسنده: رایان هالیدی
لینک گودریدز: Trust Me, I’m Lying

“بهم اعتماد کن، من دارم دروغ میگم” کتابی است که چشم ما را در مورد چگونگی عملکرد شبکه‌های اجتماعی باز می‌کند. رایان هالیدی که خود سال‌هاست در سمت مدیر شبکه‌های اجتماعی برندهای معروف از آن‌ها برای انتشار شایعاتی که می‌خواهد استفاده می‌کند، در این کتاب تکنیک‌هایش را در مورد چگونگی دست‌کاری شبکه‌های اجتماعی رازهایش را برای ما برملا می‌کند. رایان رسانه‌های نوین را به هیولایی توصیف می‌کند با شیوع دروغ و جنجال که ترس را در میان مردم می‌پراکند تا بازدید و درآمد کسب کند. بازیگران ماهر شبکه‌های اجتماعی افرادی هستند که می‌توانند به این هیولا خوراک لازم را بدهند تا نتیجه دلخواه‌شان را تولید کند.

معرفی کتاب در مورد شبکه‌های اجتماعی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 4۳. کتاب “نقطه عطف”

رتبه کتاب: ۳.۹۸  از ۵
تعداد رأی: ۷۱۲۷۹۷
نویسنده: دنیل اچ‌. پینک
تعداد صفحات: ۳۱۱ صفحه
نویسنده: مالکوم گلدول
لینک گودریدز: The Tipping Point

چطور یک ایده، کالا یا رفتاری اجتماعی همه‌گیر می‌شود و بر سرزبان‌ها می‌افتد؟ گلدول در پاسخ این سؤال سه اصل اساسی را معرفی می‌کند. این سه اصل که با عناوین “قانون کم”، “عنصر چسبندگی” و “قدرت زمینه” نام‌گذاری شده‌اند، به ما می‌آموزند که چطور برخی ایده‌ها مثل آتشی که در خرمن کاه افتاده فراگیر می‌شود. “نقطه عطف” با مثال‌های فراوان از تاریخ و بهداشت، تجارت و جامعه، این‌که چگونه افراد کمی در زمان کوتاهی و با منابع اندکی می‌توانند تغییری بزرگ ایجاد کنند، توضیح می‌دهد. محتوای کتاب کاربردی و آموزنده است و می‌تواند جهان‌بینی شما را به چالش بکشد.

معرفی کتاب در مورد شبکه‌های اجتماعی-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.ir 5۴. کتاب “اقتصاد تشکر”

رتبه کتاب: ۳.۸۶  از ۵
تعداد رأی: ۱۱۷۶۱
نویسنده: دنیل اچ‌. پینک
تعداد صفحات: ۲۵۶ صفحه
نویسنده: گری وینرچاک
لینک گودریدز: The Thank You Economy

در گذشته وقتی هنوز شرکت‌های بزرگ پا به عرصه حضور نگذاشته بودند، یک ارتباط انسانی میان خریدار و فروشنده برقرار بود. ارتباطی که برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک حیاتی بود تا بتوانند برای خودشان اعتباری از مشتری‌مداری به هم بزنند. در حال که بنگاه‌های اقتصادی امروزی این ارتباط انسانی را کم‌بازده یافته‌اند. ازاین‌جهت بنگاه‌های اقتصادی برای پیداکردن اسم‌ورسم، رو به تبلیغات گسترده مثل بیلبوردها و برنامه‌های تلویزیونی زدند. به عقیده‌گری وینرچاک این شیوه‌های مدرن با طبیعت انسانی در تناقض هستند. کتاب “اقتصاد تشکر” اصولی را به ما می‌آموزد که با کمک عملکرد شبکه‌های اجتماعی، ارتباط انسانی خود را با مشتریان زنده کنیم و از مزایای بی‌شمار آن بهره ببریم.

کار با شبکه‌های اجتماعی می‌تواند حساس و طاقت‌فرسا باشد، اما با خواندن این کتاب‌ها لازم نیست به‌تنهایی با چالش شبکه‌های اجتماعی روبرو شویم. ما می‌توانیم روی شانه‌های غول‌های شبکه اجتماعی بایستیم و از تجربیات آن‌ها استفاده کنیم. شما از مطالعه چه کتاب‌هایی در مورد شبکه‌های اجتماعی سود برده‌اید؟

اگر اهل خواندن کتاب هستید توصیه می‌کنم مطالب معرفی کتاب زیر را مطالعه کنید:

مراحل فروش خدمات از کتاب Selling the invisible

انگیزه: راهکاری نو برای خلق دنیایی نو

پنج درس مهم از کتاب “قدرت عادت”

سه کتاب حیاتی در مورد استراتژی سازمان

مصطفی لطفی
مصطفی لطفی
عاشق برنامه نویسی، رباعیات خیام و ورزش شنا هستم. همچنین به تکنولوژی های جدید مخصوصا در حوزه موبایل علاقه مندم و در مورد آن ها مطالعه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *