آشپزی سبزینو
۲ تیر، ۱۳۹۶
نخاعی
آشنایی با آسیب نخاعی
۲ تیر، ۱۳۹۶

درمان چربی خون

چربی خون

  درمان چربی خون   

  درمان چربی خون

  بالا بودن چربی خون هم یکی از بیماریهای شایع این عصرمیباشد که معمولا از سن ۲۵ سالگی به بعد افراد مستعد را تهدید به ابتلا میکنه.
  کشورهای ایران و لبنان دارای بالاترین میزان شیوع افزایش چَربی خون در بین کشورهای منطقه هستند
  حداقل حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از افراد جامعه به نوعی افزایش چَربی خون دارند، ولی چون غالباً نشانه واضحی ندارد اکثراً از آن بی‌ اطلاعند بنابراین بسیار لازم هست که مردم عزیزمان اطلاعاتی درمورد این بیماری ، علائم ، عوارض و راههای درمان این بیماری داشته باشند .

  سعی بر این داشتیم که در این برنامه به توضیحی از عوامل ایجاد چربی خون و راه کار ها و درمان چربی خون اشاره ای داشته باشیم.
  امکانات برنامه :
  -کلسترول چیست؟

  -علائم چربی خون

  -عوامل مخاطره آمیز

  – LDL چیست؟

  -HDL چیست ؟

  -عوارض های چَربی خون

  -آزمایش های لازم تشخیصی 

  -دارو های کلسترول

  – درمان کلسترول

  -میوه های مفید برای درمان

  -سبزیجات مفید برای درمان

  برخی از مطالب اپلیکیشن

  1.  کدو حلوایی
  2. جعفری
  3. پیاز
  4. جو
  5. فلفل سبز
  6. بادمجان
  7. عدس
  8. چای سبز
   
  از جمله مواد غذایی ای هستند که به کاهش تری گلیسرید و کلسترول خون کمک می کنند. البته باید دقت داشته باشید، این گیاهان باید به مقدار متناسب مصرف شوند و روش طبخشان نیز مورد توجه قرار گیرد.

  با فلفل سیاه به جنگ چربی بروید

  فلفل سیاه به دلیل داشتن ماده «پپرین» که موجب طعم تند فلفل می شود، تشکیل سلول های جدید چربی را متوقف می کند و خاصیت ضد چربی دارد. تحقیقات گذشته نشان می دهد که فلفل سیاه علاوه برداشتن مزیت های بسیار بر سلامتی، میزان چَربی جریان خون را کاهش می دهد. اکنون محققان طی تحقیقات آزمایشگاهی و مدل های کامپیوتری دریافتند که «پپرین» در فعالیت ژنی که مسئول کنترل تشکیل سلول های جدید چَربی است، دخالت می کند. «پپرین» همچنین ممکن است فعالیت های زنجیره ای متابولیکی که در حفظ کنترل چَربی نقش دارد را هدف قرار دهد. پژوهشگران معتقدند که این یافته باعث استفاده وسیع از عصاره پپرین یا فلفل سیاه در جنگ با چَربی و سایر بیماری های مربوطه خواهد شد.

  منابع:

  (برترین ها) (تبیان) (دکتر سلام)